טור דה פראנס |

הפעם, הרוכבים המובילים חזו מהצד בנפילות, ובפטר סגאן

אלוף העולם ניצח בקטע השני בטור דה פראנס, לאחר שתקר ותאונה הותירו מאחור את מרסל קיטל ופרננדו גביריה, ועלה לראשות הדרוג המצטבר. כריס פרום ונאירו קינטאנה סיימו בשלום

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פטר סגאן לאחר שחצה את קו הסיום. "זה די מגניב", אמר על העובדה כי ילבש את החולצה הצהובה
אמיר ענבר
אמיר ענבר

פעמיים סיים נאירו קינטאנה במקום השני בטור דה פראנס, אחרי כריס פרום. והנה, מהדורת 2018 בקושי נפתחה - ובדרוג המצטבר הוא שוב רואה את הבריטי מאחור, זכר לקטסטרופה המכנית שחווה בקטע הפתיחה בשבת. החוקים קובעים כי תקלות ותאונות שמתרחשות בשלושת הקילומטרים האחרונים לא יעלו בזמנים לרוכבים שחווים אותן? לקינטאנה חסר המזל זה כמובן קרה קצת יותר משלושה קילומטרים לסיום. "כך הדברים עובדים באופניים", משך הקולומביאני בכתפיו, "זה מנחם שגם פרום איבד זמן, כך שאני רק כמה שניות אחריו".

כשקינטאנה כבר נמצא כמה שניות אחרי פרום, וכריס פרום נמצא עוד כמה שניות טובות אחרי יריבים אחרים על החולצה הצהובה, נוסף היום (ראשון) נופך מסקרן ובלתי צפוי לקטע השני, עוד קטע מישורי. מאז הג'ירו ד'איטליה אמנם נדמה שגם אם פרום יישלח לירח הוא ימצא דרך לחזור ולנצח, אך על פני כדור הארץ הבריטי טרם מצא דרך להתגבר על כוח הכבידה - זה שגרם לנפילתו בקטע הראשון, זה שמהווה סכנה לסיכוייו לזכות בטור נוסף לא פחות מכל אחד מיריביו.

דוגמה לכך סיפק גם הקטע השני; בין התקר בצמיג של מרסל קיטל לתאונה רבת-משתתפים 1.8 קילומטרים לסיום, שגבתה בין את השאר את פרננדו גביריה ומייקל מת'יוס, הצטמצם מספר מאיצי-העל שהתמודדו על הניצחון. לא שהם בהכרח היו גוברים על פטר סגאן, שעם סיומת אדירה הקדים את סוני קולברלי וניצח בקטע תשיעי בקריירה בטור. הבוקר הוא ויתר על לבישת החולצה הירוקה של מלך הספרינטרים והעדיף לדבוק בחולצת אלוף העולם שלו. מחר, מן הסתם, לא יתנגד ללבוש את החולצה החדשה שלו: הצהובה. "זה די מגניב", אמר. הוא מקדים את גביריה בשש שניות.

182.5 הקילומטרים שהרכיבו את הקטע השני אמנם הסתיימו עם רוכבים על הכביש וסגאן בראש הפודיום, אבל בשעות שקדמו לכך נכתב סיפור אחר. בגיל 39, מתחרה סילבן שבאנל בטור ה-18 שלו, שיא כל הזמנים. הקטע היום היה ה-350 בקריירה של הצרפתי בטור - שציין את האירוע בהתאם, בבריחת יחיד לאורך 140 קילומטרים. גם כשהדבוקה בלעה אותו לבסוף, הצליח להתבלט: אחרי יומיים, הצרפתי מדורג חמישי.

את כל זה זכו הפעם פרום וקינטאנה לראות בשלווה, מסיימים יחד עם הדבוקה - ויחד עם יריביהם הבולטים בדרוג המצטבר, הניבאלים והדומולנים של העולם, אלה שמקדימים אותם ב-51 ו-75 שניות, בהתאמה. מסגאן והחולצה הצהובה הם רחוקים 16 שניות נוספות, אבל זה כבר עניין ליום אחר. למשל, למירוץ הקבוצתי נגד השעון שיתקיים מחר בקטע השלישי.

קטע שני (מואלרון-סן-ז'רמן – לה-רוש-סור-יון, 182.5 ק"מ):
1. פטר סגאן (סלובקיה, בורה-הנסגרוהה) 4:06:37 שעות
2. סוני קולברלי (איטליה, בחריין-מרידה) זמן זהה
3. ארנו דמאר (צרפת, גרופמה-FDJ) זמן זהה
4. אנדרה גרייפל (גרמניה, לוטו סודל) זמן זהה
5. אלכסנדר קריסטוף (נורווגיה, UAE) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר:

1. פטר סגאן (סלובקיה, בורה-הנסגרוהה) 8:29:53 שעות
2. פרננדו גביריה (קולומביה, קוויק סטפ-פלורס) + 6 שניות
3. סוני קולברלי (איטליה, בחריין-מרידה) + 10 שניות
4. מרסל קיטל (גרמניה, גרופמה-FDJ) + 12 שניות
5. סילבן שבאנל (צרפת, צרפת, דירקט אנרגי)  + 13 שניות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ