השחיין גל נבו הודיע על פרישה: "לא רציתי, אבל אני מפסיק"

השחיין המעוטר ביותר בהיסטוריה הישראלית, שהשתתף בשלוש אלימפיאדות והיה פעמיים סגן אלוף אירופה, הודיע על יציאה מהבריכה לטובת הקמת סטארט-אפ. "הייתי מצליח כי עשיתי את מה שאמרו לי לעשות", אמר במסיבת העיתונאים

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גל נבו במסיבת העיתונאים, היום במשרדי הוועד האולימפי
איתמר קציר
איתמר קציר

גל נבו, השחיין המעוטר ביותר בהיסטוריית השחייה הישראלית, הודיע היום אחר הצהריים (שני) על פרישה מספורט תחרותי. נבו השתתף בשלוש אולימפיאדות ושמונה אליפויות עולם. הוא זכה בתשע מדליות באליפויות אירופה, מתוכן שתיים מכסף ושבע מארד. הישג השיא שלו באליפות עולם לבריכות ארוכות הוא מקום שישי ברומא 2009 ב-400 מטר מעורב אישי, ומקום חמישי באליפות העולם בבריכות קצרות באיסטנבול 2012 באותו המשחה. נבו בן ה-31 עדיין מחזיק בשיאים הישראליים ל-400 מעורב אישי, עם זמן של 4:11:51 דקות, ב-200 מטרים מעורב אישי, עם 1:58:25 דקות, וב- 200 מטרים פרפר, עם 1:57:02 דקות.

״לא תכננתי לפרוש, לא רציתי לפרוש, אבל כן רציתי להיכנס באופן רשמי ולהגיד לכם שהיום זה הפך להיות רשמי: אני מפסיק להיות שחיין תחרותי״, אמר נבו הנרגש והדומע לפרקים, ״אני לא הולך לשום מקום, אני נשאר בעולם הזה וכל מי שלא יודע הצעד הבא שלי הוא להקים סטארט-אפ שאני עובד עליו קרוב לשנה וחצי שהמטרה שלו הוא להביא חדשנות ומהפכה עולמית לספורט שאני כל כך אוהב, וכל האנשים שפה אוהבים לא פחות״.

עוד סיפר נבו: ״בסוף אחת ההרצאות שעשיתי לשחיינים צעירים ניגשה אליי מאמנת אחת - ומה שאני אוהב במאמנים יוצאי ברית המועצות זה שהם אומרים לך מה שהם חושבים - והיא אמרה לי, ׳דיברת על התמדה, על נחישות, על כח רצון - כל אלו מאוד יפים וזה מאוד חשוב, אבל האמת, התסלכתי מהצד ומה שאני חושבת שהפך אותך לשחיין מצליח זה שפשוט עשית מה שאמרו לך לעשות׳. אמרתי לה - ׳את צודקת׳. זה אמנם לא מאה אחוז מדויק, כי בחרתי למי להקשיב, ותראו את האנשים שפה - רק בנאדם טיפש לא היה מקשיב לאנשים הללו״.

ליאוניד קאופמן, מי שהיה במשך שנים מאמנו הצמוד והמאמן הלאומי, נאם גם הוא: ״אני הייתי המאמן והמורה שלו, אבל בשלבים מסויימים של הקריירה שלו הוא היה גם המורה שלי. אני מודה לו גם על זה מאוד. גל הוא הסמל של ההצלחה ללא הרבה כישרון. כלומר - בן אדם לא כישרוני לא יכול להצליח. את הכישורים של גל לא רואים בעין, אבל בכמות המדליות שלו באליפויות אירופה בבריכות קצרות וארוכות, גביעי עולם וגמר אליפות עולם במקצוע אולימפי, בדירוג הכי גבוה. גל הוא סמל אולימפי מייד אין איזראל, שגדל פה, מהקיבוץ״

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ