טור דה פראנסמישהו עוד מעז לפקפק בדילן גרונווחן? |

מישהו עוד מעז לפקפק בדילן גרונווחן?

אחרי שספג ביקורות בתחילת הטור בגין ביצועיו המאכזבים, ניצח ההולנדי בקטע שני ברציפות: "שמתי אצבע על השפתיים ואמרתי לאנשים לשתוק". גרג ואן אברמאט הוסיף שנייה ליתרונו

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דילן גרונווחן (במרכז) חוגג ניצחון בקטע שני ברציפות, היום
אמיר ענבר
אמיר ענבר

דילן גרונווחן אמנם הותיר את החותם האחרון בטור דה פראנס בשנה שעברה, כשניצח בקטע הסיום, אבל פתיחת מהדורת 2018 הצליחה לערער אותו. "התחלתי לפקפק בעצמי", מספר הספרינטר ההולנדי על התוצאות המאכזבות שלו בקטעים הראשונים, "לחשוב 'שיט, האם אני טוב מספיק?'". את התשובה לכך הוא סיפק בסוף השבוע ולא רק פעם אחת, אלא פעמיים.

אחרי שני ביקורים רצופים בגבעות ביום רביעי וביום חמישי, קטעים מספר 7 ו-8 סיפקו הזדמנות למאיצים הטהורים. ואם בתחילת המירוץ היה זה פרננדו גביריה שהציג את המנוע החזק ביותר, עתה גרונווחן בן ה-25 התניע סוף סוף את שלו. לאחר שהשאיר מאחור את גביריה ופטר סגאן בדרך לקו הסיום ביום שישי, עשה זאת גם היום (שבת) כדי לנצח בקטע שני רצוף ושלישי בקריירה, וגם לאכזב את המקומיים שקיוו למנצח צרפתי ביום הבסטיליה. הם גם ראו את ז'וליאן אלאפיליפ נלכד בתאונה המונית, נשאר מאחור ומאבד את המקום הרביעי בדרוג המצטבר. יום גדול לצרפת, לא לצרפתים.

שנים אחרי שאומן בילדותו על ידי המאיץ הגדול ז'אן-פול ואן פופל, בעל תשעה ניצחונות בטור בין 1987 ל-1994, חוזר גרונווחן ליישם את שלמד. "אנשים אמרו שאני לא טוב מספיק כדי לנצח בקטע בטור", חוזר ההולנדי לתחילת המירוץ, "אז שמתי אצבע על השפתיים ואמרתי להם לשתוק. הייתי די מאכזב בקטעים הראשונים, אבל כעת חזר הכוח לרגליי".

גם לגרג ואן אברמאט יש כוח ברגליים והוא המשיך להשתמש בו, אוגר שניית בונוס בספרינט הביניים בקטע כדי להגדיל את יתרונו בצמרת הדרוג המצטבר לשבע שניות על גארנט תומאס. המתמודדים על החולצה הצהובה בעיקר שמרו על הכוח שלהם ועל מקומם, לקראת הקטע המסוכן על האבנים המשתלבות, וההרים שמחכים להם מיד אחרי יום המנוחה. בהם, הספקות שפקדו את גרונווחן יוכלו לעבור לאחרים.

קטע שמיני (דרו – אמיין, 181 ק"מ):
1. דילן גרונווחן (הולנד, לוטוNL-ג'מבו) בזמן של 4:23:36 שעות
2. אנדרה גרייפל (גרמניה, לוטו סודל) זמן זהה
3. פרננדו גביריה (קולומביה, קוויק סטפ-פלורס) זמן זהה
4. פטר סגאן (סלובקיה, בורה-הנסגרוהה) זמן זהה
5. ג'ון דגנקולב (גרמניה, טרק-סגאפרדו) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר:
1. גרג ואן אברמאט (בלגיה, BMC) בזמן של 32:43:00 שעות
2. גארנט תומאס (בריטניה, סקיי) + 7 שניות
3. טיג'יי ואן גארדרן (ארה"ב, BMC) + 9 שניות
4. פיליפ ז'ילבר (בלגיה, קוויק סטפ-פלורס) + 16 שניות
5. בוב יונגלס (לוקסמבורג, קוויק סטפ-פלורס) + 22 שניות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ