איתמר קציר
איתמר קציר

נבחרת השליחים המעורבת של ישראל סיימה במקום השמיני והאחרון בגמר 100X4 מטר חופשי שנערך הערב (רביעי) באליפות אירופה בגלזגו. השליחים דוד גמבורג, זיו קלונטרוב, אנסטסיה גורבנקו ואנדי מורז שיפרו את תוצאתם מהבוקר כשהעמידו את השעון על 3:29.73 דקות.

קלונטרוב היה מעורב היום גם בתקרית ביזארית במיוחדת. הוא היה אמור לעלות למשחה 50 מטר חופשי, נענש בשל עבירת משמעת ולא עלה למשחה. למשחה המעורב גברים ונשים ב-4X100 חופשי, לעומת זאת, הוא דווקא זינק, ועזר לנבחרת הישראלית לקבוע תוצאה של 3:30.45 דקות - שהספיקה לעלייה לגמר.

מה שמוזר באמת הוא סיפור עבירת המשמעת של קלונטרוב. על פי אמו טטיאנה, שנמצאת עמו בגלזגו, בנה קיבל אתמול מכה בראש באימונים והיא רצתה להיפגש עמו כדי לבדוק את מצבו. לנבחרת היתה שיחה קבוצתית שהוקדמה, והיות שקלונטרוב נפגש עם אמו, היא הודיעה שהוא מאחר לשיחה. לדבריה, על כך קלונטרוב נענש.

מנבחרת ישראל בשחייה נמסר: "נבחרת ישראל בשחייה אינה מתנהלת מול הורים, מדובר בנבחרת ייצוגית שמתנהלת ישירות מול השחיינים. זיו מודע לעבירה אותה ביצע ואף התנצל עליה".

השחיין הצעיר כבר הספיק להסתבך השנה עם משרד הספורט ועם צה"ל. קלונטרוב, שלמד בקולג' בארה"ב, חזר לארץ לחופשה ונפצע. הוא שב לקולג' אבל קיבל הוראה ממאמניו לחזור ולהחלים בישראל, וכך עשה, אלא שהמשפחה לא עדכנה את האיגוד בכך חזר, ועל כן הצבא, בהמלצת משרד הספורט, שלל ממנו את מעמד ספורטאי העילוי שבו החזיק. המשפחה הגישה עתירה בטענה להתנכלות מצד משרד הספורט, והטענה נבחנת כעת.

עוד הערב, אביב ברזלי סיימה במקום ה-16 והאחרון בחצי גמר 200 מטר גב, עם זמן של 2:15.41 דקות, המהיר ב-5 מאיות מהתוצאה שקבעה בבוקר. ברזלי בת ה-16 דורגה בתום המוקדמות במקום ה-17 הכללי, עם זמן של 2:15.46 דקות, אבל השתחלה לחצי הגמר מפני שיש הגבלה לשתי נציגות מכל מדינה, ושחיינית מרוסיה נותרה בחוץ. חברתה לנבחרת שחר מנחם סיימה במוקדמות מקום אחד אחריה עם זמן של 2:15.58 דקות, ולא העפילה בחצי הגמר.

ב-50 מטר חופשי, מירון חירותי סיים במקום ה-20 הכללי עם זמן של 22.51 שניות. עמית עברי סיימה רק במקום ה-26 ב-50 מטר פרפר, עם זמן של 27.30 שניות. מרכוס שלזינגר סיים במקום ה-40 ב-100 מטר פרפר, עם 54.19 שניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ