"לונה לא מצליחה להסביר מה עבר לה בראש"

דן סלפטר, מאמנה ובעלה של אלופת אירופה לונה צ'מטאי-סלפטר, שהפסיקה לרוץ לפני הזמן במירוץ ל-5,000 מ', הסביר בראיונות ברדיו את אירועי אמש. "כנראה שכשיש בקהל 50 אלף איש ואתה מרוגש, הכל יכול לקרות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לונה צ'מטאי סלפטר אחרי גמר הריצה ל-5,000 מ'

דן סלפטר, מאמנה ובעלה של לונה צ'מטאי סלפטר, הסביר הבוקר (שני) בראיונות ברדיו את אירועי אמש, כשהרצה הפסיקה לרוץ הקפה אחת לפני הסיום כשהיא ממוקמת במקום השני, הבינה את גודל הטעות, שבה לרוץ וסיימה במקום הרביעי, לפני שהתברר כי פסלה בריצה. "היא בעצמה לא מצליחה להסביר מה עבר לה או לא עבר לה בראש", הודה בריאיון לאיילה חסון ב-103. "זה היה רגע של בלבול, היא הייתה בטוחה שהריצה הסתיימה. היא התעשתה כעבור כמה שניות וגילתה שנשאר עוד סיבוב, אבל זה היה מאוחר מדי כדי להגיב. בסוף, בנוסף לכל הצרות גם התברר שפסלו אותה בגלל שדרכה על קו הזינוק, משהו מגוחך לגמרי".

"אסור לשכוח שלונה היא גם אלופת אירופה ב-10,000 מ', וזה מה שחשוב", אמר סלפטר, והוסיף: "מי שחושב שהדרך רק רצופה בהצלחות אז הוא לא מבין את התהליך".

לונה צ'מטאי סלפטר (משמאל), היום בברלין. טעות שעלתה במדליהצילום: Michael Sohn/אי־פי

בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל ניסה שוב סלפטר להסביר את שקרה לרצה. "לא דמיינתי שדבר כזה יכול לקרות. זה לא קורה, דברים כאלה, אבל כנראה שכשיש בקהל 50 אלף איש, ואתה מרוגש כמו שלא היית בחיים, אז הכול יכול לקרות. לונה עדיין אתלטית בהתהוות, היא לומדת מהטעויות האלה ואני בטוח שהיא תצא מחוזקת וטובה יותר". על התחושות של הרצה אחרי התקלה אמר: "אחרי הריצה היינו בבדיקת סמים, ישבנו בחדר והיה שידור של הריצה, והיא הבינה שהיא הפכה לסיפור של הערב גם בעיתונות הזרה. זה היה לא נעים. הבוקר היא קצת מדוכדכת, אחרי שכבר אתמול בערב התעשתה קצת, אבל אני בטוח שהיא תצמח מהדבר הזה לטווח הארוך".

לונה צ'מטאי סלפטר אחרי המרוץצילום: MICHAEL DALDER/רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ