איתמר קציר
איתמר קציר
יוליה גלושקו. קאמבק מוצלח לבמה הגדולה
יוליה גלושקו. קאמבק מוצלח לבמה הגדולהצילום: AFP
איתמר קציר
איתמר קציר

התנופה האדירה של יוליה גלושקו נמשכת, וכעת היא תוכל להגיד ששרדה באליפות ארצות הברית יותר מהמדורגת ראשונה סימונה האלפ שהודחה בסיבוב הראשון. הטניסאית הישראלית (162 בעולם), שעלתה מהמוקדמות, ניצחה 6-3, 5-7, 4-6 את מוניקה ניקולוסקו הרומנייה (62) והעפילה לסיבוב השני.

גלושקו פתחה את המשחק באופן לא יציב ושמרה על ההגשה שלה רק פעם אחת במערכה הראשונה רוויית השבירות. במערכה השנייה נזקקה הישראלית לטיפול רפואי בעקבות נחיתה כואבת על הברך, אבל חזרה ממנו מעולה והשוותה את התוצאה במערכות. במערכה האחרונה, שתי השחקניות שמרו על ההגשות, עד שבמשחקון האחרון השיגה גלושקו את השבירה המיוחלת, ואת הכרטיס לסיבוב השני. שם תחכה לה משוכה קשה בהרבה - נאומי אוסקה היפנית המוכשרת, המדורגת במקום ה-20 בעולם.

זהו הגראנד סלאם הראשון מזה ארבע שנים אליו מגיעה גלושקו, שלפני כשנה היתה על סף פרישה. בארבעת החודשים האחרונים, ובעזרת צוות מקצועי חדש, קפצה מאזור המקום ה-300 בעולם לאמצע המאייה השנייה, בזכות סדרת ניצחונות מרשימה וזכייה בשלושה טורנירים קטנים. הניצחון צפוי להעלות את הישראלית לאזור המקום ה-150 בעולם. 

עוד הערב, המדורגת שנייה קרולין ווז'ניאקי נזקקה לשתי מערכות קלילות כדי לעבור את סמנתה סטוסור הוותיקה. הדנית, אלופת אוסטרליה מהשנה, גברה על האוסטרלית בת ה-34 3-6, 2-6 ועלתה לסיבוב השני.

המדורגת עשירית ילנה אוסטפנקו הלטבית הדיחה את אנדראה פטקוביץ' (94), עם ניצחון קשה 4-6, 6-4, 5-7. קיקי ברטנס הבלגית (13) עברה את קריסטינה פלישקובה (93) עם 0-6, 5-7. גם פטרה קביטובה, המדורגת חמישית, עלתה לסיבוב הבא.

אצל הגברים, מארין צ'יליץ' (7) עבר את מריכוז קופלי הרומני (82), לאחר שהאחרון פרש בשל פציעה במערכה השלישית וכשהוא בפיגור 2-0 במערכות. הענק הקרואטי שהודח מווימבלדון במפתיע כבר בסיבוב השני, נקלע לפיגור 5-1 בערכה הראשונה, אבל חזר ל-5-7 אדיר, ולאחר מכן המשיך ל-1-6. המערכה השלישית נכנסה למצב של 1-1 במשחקונים, אך אז קופלי פרש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ