קונססלוס קיפרוטו איבד את הנעל וזכה במדליית זהב

אלוף העולם והאלוף האולימפי מקניה רץ יחף במשך יותר משש הקפות וניצח בריצת 3,000 מטר מכשולים בליגת היהלום בציריך. "היה בלגן, אבל זה נתן לי מוטיבציה להמשיך להיאבק", אמר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קונססלוס קיפרוטו, אמש בליגת היהלום, נפרד מנעלו
קונססלוס קיפרוטו, אמש בליגת היהלום, נפרד מנעלו

כשרגלו השמאלית יחפה, קונססלוס קיפרוטו השלים יותר משש הקפות עמוסות משוכות ובריכות מים, וזכה אמש (חמישי) במדליית זהב בליגת היהלום בציריך. הרץ הקנייתי בן ה-23 איבד את הנעל בהקפה השנייה בריצת 3,000 מטר מכשולים, ובכל זאת הצליח לחצות ראשון את קו הסיום. 

קיפרוטו, האלוף האולימפי ואלוף העולם בריצה זו, היה חלק מדבוקת הרצים, כשלפתע הנעל ניתקה מכף רגלו השמאלית ללא סיבה ברורה לעין. למרות השלב המוקדם בתחרות (כדקה וחצי מפתיחתה), קיפרוטו לא נרתע והמשיך לרוץ, לדלג מעל המשוכות ולקפוץ לבריכות המים. 

אל הישורת האחרונה הגיע קיפרוטו כשהוא שני לסופיאן אל-בקאלי המרוקאי. הקנייתי עבר בצורה חלקה יותר את המשוכה שנותרה, הגביר קצב ועקף את יריבו לפני קו הסיום, בזמן של 8:10.15 דקות, ארבע מאיות מהר יותר מאל-בקאלי. 

"אני חש כאב עמוק", אמר קיפרוטו המותש בסיום, "אני פצוע מכיוון שאיבדתי את הנעל שלי. זה היה בלגן, אבל זה נתן לי מוטיבציה להיאבק הכי חזק שאני יכול, כך שהריצה היתה מוצלחת". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ