תוניסיה ואבו דאבי הודיעו: נאפשר לג'ודוקא ישראלים להופיע עם הדגל וההמנון

המדינות שאסרו על המשלחת הישראלית להופיע עם סמלי המדינה והושעו, התחייבו כי ישנו את המדיניות, והתחרויות הוחזרו לסדרן. האיגוד הישראלי: "הספורט יכול לקרב בין אנשים"

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולי תחזרי? ירדן ג'רבי מצביעה על הדגל
איתמר קציר

איגוד הג'ודו העולמי הודיע היום (שני) לאיגוד הג'ודו הישראלי כי איחוד האמירויות ותוניסיה יתירו מעתה לג'ודוקא ישראלים להופיע עם סמל המדינה על הדש ועל השמעת ההמנון הלאומי בעת תחרויות שמתקיימות במדינות הללו. מדובר בשינוי מדיניות שהביאה להשעיית התחרויות על ידי האיגוד העולמי, שכעת יאפשר שוב את קיומן. 

"מארגני התחרות באבו דאבי הודיעו במכתב רשמי לאיגוד הג'ודו העולמי כי כל המדינות שישתתפו בתחרות יעשו זאת בתנאים שווים, ויוכלו להציג את הסמל הלאומי שלהן ואת ההמנון, כולל ישראל", נכתב בהודעה רשמית של האיגוד העולמי. התנאי שהוצב לביטול ההשעייה על שתי התחרויות הוא התחייבות בכתב כי כל המדינות יוכלו להתחרות עם סמליהן, שכעת כאמור נמסרה.

צילום: רויטרס

יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי בירך על הצעד ועל ההחלטה, והודה ליו"ר האיגוד העולמי: "מריוס ויזר הוכיח כי הוא ידיד אמת של איגוד הג'ודו הישראלי וכי הוא לא חושש לנקוט צעדים מרחיקי לכת לטובת הספורט כולו. מגיעה תודה גם לאנשי איחוד האמירויות שהראו שאפשר לעשות צעדים אמיצים, והוכיחו כי הספורט יכול לקרב בין אנשים".

פונטי אף הודה ארוכות לשרת הספורט מירי רגב: "שרת הספורט עשתה פעולות רבות מאחורי הקלעים כדי שנוכל לשאת את הדגל שלנו בגאווה, ואני שמח שהיא עזרה לנו כדי שנוכל להתחרות בתנאים שווים. פעלנו במשך תקופה ארוכה, מעל לשנתיים, כדי שנוכל להגיע להישג הזה. הסכמתי לספוג ביקורות כי ידעתי שלטווח ארוך, בעזרת ערוצים שקטים, נוכל לשאת את דגל ישראל בכל מקום. אני שמח, מאושר וגאה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ