איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

לינוי אשרם וניקול זליקמן השיגו את המטרה הראשונית שהציבו לקראת אליפות העולם בהתעמלות אמנותית - שתיהן העפילו לגמר הקרב-רב בתחרות בסופיה, בולגריה. על אף ששתיהן שמטו אתמול את האלות וסיימו מחוץ לגמר במכשיר זה, ביצועיהן היום (חמישי) הבטיחו סופית את השתתפותן בגמר (שישי, 14:00).

אשרם ביצעה תרגיל טוב בסרט, עליו קיבלה ציון 18.55. בהתחשב בעובדה שאלופת אירופה במכשיר זה, ארינה אברינה הרוסייה, פישלה בענק ולא עלתה לגמר, היא יכולה לכוון למדליה. בשקלול הקרב-רב היא דורגה שלישית מבין המתעמלות הרוסיות ולכן תחמיץ את הגמר גם שם, היות שיש איסור על השתתפותן של יותר משתי מתעמלות מאותה מדינה.

ניקול זליקמן, השבוע באליפות העולם בסופיה. ממתינה ליתר התוצאות בתרגיל הסרטצילום: AFP

זליקמן תהיה גם היא, כאמור, בגמר הקרב-רב - היא מדורגת נכון לעכשיו במקום השמיני בתרגיל הסרט, עם ציון 17.5, ומחכה לראות אם תעלה לגמר במכשיר זה. בדרוג הקרב-רב הזמני היא ניצבת במקום התשיעי, והיות ש-24 מתעמלות עולות (לעומת שמונה במכשיר בודד), מקומה בגמר כבר מובטח. לעומת זאת, במכשיר הסרט זליקמן איבדה מקום בגמר.

סיפור הכישלון של אברינה הוא יוצא דופן - במהלך התרגיל נקשר לה הסרט, היא ניגשה לקחת סרט חדש אך גם הוא נקשר, והיא קיבלה ציון חלש באופן חריג של 13.8. למרות זאת היא תשתתף בגמר הקרב-רב, מכיוון ששומטים את התרגיל החלש ביותר משקלול התוצאות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ