איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

סוף עצוב לסאגה של מכבי תל אביב וליגת העל בכדוריד: פיינליסטית השנה שעברה תשחק בליגה הלאומית, והיורשת קרית אונו תתפוס את מקומה. הליגה תצא לדרך בסוף השבוע הבא.

מכבי ת"א נכנסה לקשיים כלכליים אחרי שהספונסר הראשי שלה עזב. בתחילה תכנן המועדון להעמיד קבוצה שתושתת על שחקני נוער וישראלים ותיקים, אך הרעיון לא צלח. לאחר מכן עלה רעיון לאיחוד עם קבוצה אחרת, אך היות שגם זה לא יצא לפועל, הודיע אתמול (רביעי) יו"ר הקבוצה, אייל פרוילינגר, לאיגוד הכדוריד על ירידת הקבוצה ליגה.

"מכבי ת"א לא תוכל ליטול חלק במשחקי ליגת העל בעונת המשחקים 2018/19", מסר פרוילינגר בהודעתו, "בהסתמך על חוות דעת היועץ המשפטי של האיגוד, נבקש לרדת ליגה וליטול חלק במשחקי ליגת המשנה. הקבוצה תקיים את משחקי הבית שלה באולם התיכונט בת"א בימים א' בשעה 20:30".

היועץ המשפטי של איגוד הכדוריד, עו"ד רועי רוזן, הבהיר היום: "לנוכח הודעת מכבי ת"א יש לשנות את זהות שתיים מהמשתתפות בליגות הבכירות - מכבי תל אביב והפועל קרית אונו. במקרה כפי שהתממש כעת, הרי שהיורדת הבכירה - הפועל קרית אונו - היא זו שצריכה להשתתף בליגת העל, בעוד שמכבי ת"א תשתתף במשחקי הליגה הלאומית".

באיגוד הכדוריד הודיעו כי הם פועלים לשינוי התקנון, כדי למנוע הישנות של מקרים דומים בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ