לינוי אשרם נחתה בארץ: "עוד לא מעכלת, מקווה שפתחתי דלת לעוד בנות"

מדליסטית הכסף מהקרב-רב באליפות העולם בהתעמלות אמנותית נחתה לקבלת פנים חמה בנתב"ג. "מדליית הכסף הפתיעה אותנו", העידו המאמנות, בעוד אשרם אמרה: "התרגיל האחרון היה התרגיל שהכי נהניתי בו באליפות כולה"

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לינוי אשרם והמדליות בנתב"ג. "היום הראשון היה לא טוב, אבל ידעתי שהיום האחרון הכי חשוב"
לינוי אשרם והמדליות בנתב"ג. "היום הראשון היה לא טוב, אבל ידעתי שהיום האחרון הכי חשוב"צילום: ניר קידר

לינוי אשרם, מדליסטית הכסף הטרייה במקצה הקרב-רב באליפות העולם בהתעמלות אמנותית, נחתה הבוקר בנתב"ג לקבלת פנים חמה. בשדה חיכו לה בני משפחה, חברים, וחברות מועדונה הפועל ראשון לציון, שקיבלו אותה עם היציאה לאולם קבלת הפנים. "זו הרגשה מדהימה", אמרה אשרם במסיבת העיתונאים שנערכה בנתב"ג, "הגיעו מלא אנשים לתמוך בי והיה כיף לקבל כזאת קבלת פנים. כיף לי שיש מאחוריי הרבה אנשים שתומכים".

"אני עדיין לא מעכלת", אמרה המתעמלת בת ה-19, שזכתה בשלוש מדליות באליפות בסה"כ - שתיים מכסף ואחת מארד, "יש עוד כמה ימים לעכל, ואז עושים מחיקה וממשיכים הלאה". 

אליפות העולם המוצלחת של אשרם באה בתום שנה מצויינת, בה זכתה - ביחד עם האליפות האחרונה - ב-25 מדליות סה"כ. דווקא את האליפות פתחה אשרם בצורה לא אופיינית כשהפילה פעמיים את הכדור שלה, אך ידעה להתאושש ברגע החשוב באמת. "זה היה ארוך וקשה ומעייף", אמרה, "ביום הראשון לא הצלחתי, זה היה יום לא טוב כל כך, אבל אני שמחה שהצלחתי להתעשת יום למחרת והצלחתי לזכות בכסף בתרגיל החישוק. אמרתי לעצמי שהיום הכי חשוב זה היום האחרון ושם אני חייבת לעשות הכי טוב שאני יכולה".

איילת זוסמן, אחת משתי המאמנות של אשרם, התייחסה גם היא לשיפור של חניכתה תוך כדי האליפות: "ידענו שתהיה ירידה, מתעמלת לא יכולה להחזיק חמישה ימים בכזה ריכוז. שמחנו שזה קרה דווקא בהתחלה ודווקא בתרגיל שהיא מאוד חזקה בו - לקחנו את זה בצורה חיובי. אמרנו לה גם לאורך התחרות, כשהיה לה קשה, שהיא הכי חזקה שם - מבחינה מנטלית, מבחינה פיזית. היא אחת החזקות בעולם".

המאמנת השנייה, לנה קופילנקו, הוסיפה: "המדליה הזו בשבילנו זה באמת הפתעה. אם להסתכל על הרוסיות - אז לא חשבנו שאפשר לעבור אותן, כי אלה בנות מאוד חזקות. אני מאוד מאוד שמחה, אנחנו מאושרות וגאות". 

אשרם גם שיתפה את תחושותיה במהלך התרגיל האחרון והמצויין שלה, שהבטיח לה את הכסף בקרב-רב: "המכשיר האחרון באמת היה המכשיר הכי קשה. כל הימים האלה עשינו רק מכשיר אחד, ואז פתאום אחרי ארבעה ימים זה לבצע ארבעה מכשירים ברצף. אז האחרון היה באמת היה קצת יותר מעייף ויותר קשה, אבל לא כל כך חשבתי על זה. כשיצאתי לתרגיל האחרון עברתי כבר שלושה אז היה לי הרבה יותר כיף, וזה גם מכשיר האלות שהוא מכשיר שמח וקצבי. זה התרגיל שהכי נהניתי לבצע. זה גם תרגיל אחרון אז אמרתי זו פעם אחרונה להראות את עצמי על המשטח אז אני צריכה לעשות את הרגיל הכי טוב שאני יכולה. נהניתי מכל רגע".

אשרם עם המאמנות: זוסמן מימין, קפילנקו משמאל. "לא חשבנו שאפשר לעבור את הרוסיות"צילום: ניר קידר

"זו בעצם מדליה היסטורית - מדליית כסף ראשונה בקרב-רב", אמרה המתעמלת שמודעת לגודל ההישג, "היו מלא כתבות ומלא אנשים כתבו לי ופרגנו. אני חושבת שזה מצד אחד קצת עשה מהומה במדינה, אבל זה שם את ישראל על המפה מבחינת התעמלות אמנותית, ואני שמחה שאני ייצגתי את ישראל בכבוד ואני אמשיך. מקווה שאני פותחת דלת לעוד בנות שיבואו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ