הכינו את הפודיום: מירי רגב מתכננת להצטרף לנבחרת הג'ודו בתחרות באבו דאבי

למרות שאין לישראל יחסים דיפלומטיים עם איחוד האמירויות, בכוונתה של שרת התרבות והספורט להיענות להזמנה של יו"ר איגוד הג'ודו העולמי. "מטרת הנסיעה היא לחתום על מסמך לאירוח תחרויות בארץ", נמסר בתגובה

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב
איתמר קציר

שרת הספורט מירי רגב מתכננת להצטרף לנבחרת ישראל בג'ודו, שתצא לגראנד סלאם אבו דאבי בסוף החודש. עדיין לא ברור אם רגב תוכל לנסוע עם המשלחת, שכן מדינת איחוד האמירויות לא מנהלת יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

גראנד סלאם אבו דאבי עמד במרכזה של סערה פוליטית, כשהושעה ביחד עם גראנד פרי טוניס מפעילות, בשל העובדה שלא איפשרו לספורטאים הישראלים להתחרות עם סמלי המדינה, הדגל וההמנון. בתחילת חודש אוגוסט, לאחר שהתחייבו בפני האיגוד העולמי כי יאפשרו לישראלים לשמור על סממני המדינה, החזיר האיגוד העולמי את שתי התחרויות לסבב, במה שהיווה הישג דיפלומטי עבור ישראל.

אם אכן תטוס לאבו דאבי עם המשלחת הישראלית, צפויה רגב צפויה לחתום שם באופן סופי על קיום תחרות מסבב הגראנד פרי בתל אביב. חשוב לציין כי לאחרונה נשמעה ביקורת מכיוון המערכת האולימפית בישראל על כך ששרת הספורט מעלה את הציפיות הגבוהות ממילא בהתערבותה הרבה בענף. לטענת אותם אנשים זה אחד הגורמים שהובילו לכישלון באליפות העולם האחרונה. מנגד, באיגוד הג'ודו מבהירים כי הם תמיד מכוונים הכי גבוה - כלומר, לפודיום - ואין לשרה שום חלק בעניין.

ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה: "שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, מודה ליו"ר איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר, על ההזמנה להגיע ולצפות בתחרות ההיסטורית באבו-דאבי, בה יתאפשר לראשונה לספורטאים ישראלים להתחרות עם הדגל וההמנון. מטרת הנסיעה היא בראש ובראשונה לחתום על מזכר הבנות היסטורי לאירוח תחרות גראנד פרי בישראל לסבב של מספר שנים, אליו צפויים להגיע טובי הג'ודאים בעולם. הנושא נמצא כרגע בבדיקה מתוך רצון להיענות בחיוב להזמנה החשובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ