רויטרס וגרדיאן
מתוך הסרט איקרוס
מתוך הסרט "איקרוס", העוסק בחושף פרשת הסימום הרוסיצילום: ללא קרדיט
רויטרס וגרדיאן

ארה"ב העמידה לדין היום (חמישי) שבעה סוכני מודיעין רוסים באשמת קשירת קשר לפריצה למחשבים ולגניבת מידע אלקטרוני במטרה לפגוע בארגונים בינלאומיים נגד סימום בספורט ובניסיון לאתר את הגורמים אשר חשפו את התוכנית הממשלתית הרוסית לסימום ספורטאים.

האישומים, שעוסקים בניסיון לבצע הונאה ממוחשבת ואלקטרונית וכן הלבנת כספים, הוגשו כמה שעות אחרי הודעת שלטונות הולנד לפיה הצליחו לסכל ניסיון של סוכני מודיעין רוסים לפרוץ למחשבי הארגון למניעת הפצת נשק כימי בהאג, באפריל האחרון.

על פי ההערכות, התקפת הסייבר בהולנד תוכננה על ידי שירות המודיעין של צבא רוסיה - GRU - שהואשם בניסיון ההתנקשות במרגל הרוסי סרגיי סקריפל במארס בבריטניה. בנוסף, ממשלת בריטניה האשימה את ה-GRU ב"התקפות סייבר פזיזות וחסרות הבחנה" שבוצעו בהוראת נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בהן ההתקפה ב-2016 על מטה המפלגה הדמוקרטית של ארה"ב.

שר החוץ של בריטניה, ג'רמי האנט, אמר כי המרכז הלאומי לביטחון סייבר, NCSC, מצא כי כמה האקרים, שידוע שביצעו התקפות ברחבי העולם, פעלו בשם סוכנות המודיעין הלאומית של צבא רוסיה. הוא הוסיף כי ההתקפות שלהם בוצעו בידיעת הקרמלין ובהסכמתו.

ממשלת בריטניה טענה כי ההתקפות בוצעו תוך הפרה בוטה של החוק הבינלאומי והן השפיעו על אזרחים במספר רב של מדינות, בהן רוסיה, ועלו לשווקים הכלכליים המקומיים מיליוני פאונדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ