ספורט הארץ

לאחר הסערה סביב רצונו למכור את מדליית הזהב בה זכה באולימפיאדת אתונה ב-2004, גל פרידמן התראיין לחברת החדשות בעניין והבהיר כי לעת עתה הוא לא ימכור את המדליה לאור ההתרגשות הגדולה בישראל, לה סיפר שלא ציפה כלל.

"המצב בארץ קשה לחצי מדינה, אני לא יוצא דופן", אמר פרידמן, "אנשים זרקו מחירים, רציתי לבדוק את השווי של המדליה. במצבים מסוימים אני מוכן לוותר על המדליה, זה לא הדבר הכי חשוב לי בעולם".

"נפתח קמפיין לגיוס המונים, אנשים אמרו 'בוא נקנה את המדליה ותשאיר אותה אצלך'. זה לא נעים שאנשים פרטיים רוצים לתת לי כסף", המשיך השייט, "המדליה היא לא חלק מהחיים שלי. סתם, שמורה באישהו מקום. גם אם מישהו יקנה אותה, זה לא אומר שלא זכיתי ולא ייקחו ממני את ההישג".

"בשנתיים האחרונות אני ממש מנותק מהספורט, אין לי מושג מי מתחרה", סיפר פרידמן שעבד כמאמן גלישת רוח בשנים הראשונות שלאחר הפרישה וסיפר בראיון כי השכר על אימון השייטים הבולטים בישראל, נמרוד משיח ושחר צוברי, עמד על כ-7,500 שקל.

בשבוע שעבר פרידמן הודיע על כוונתו למכור את מדליית הזהב כשפירסם בחשבון הפייסבוק שלו מודעה בה הוא מחפש "תותח אי ביי שמבין במכירה פומבית של פריט נדיר היחיד מסוגו בארץ", ולאחר מכן לאור השאלות המיידיות שהופנו אליו אישר כי מדובר במדליית הזהב.

יום לאחר מכן גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האולימפי שוחח עם השייט והביע התנגדותו לכך. כמו כן, לוסטיג הציע את עזרתו הכלכלית של הוועד. בהמשך נודע ל"הארץ" כי גל פרידמן סיפר למקורביו כי התחרט ולא ימכור את המדליה האולימפית.

גולש הרוח זכה גם במדליית ארד אולימפית באטלנטה 1996 ובאליפות העולם ב-2001 - שנה לאחר שחזר מפרישה זמנית בת שנתיים. מאז פרש בשנת 2008, פרידמן בן ה-43 שימש מאמן גלישת רוח ובמקביל פיתח קריירה כצלם אירועים, שהפכה לעבודתו העיקרית עד היום.

פרידמן הוא אחד מהספורטאים הבולטים בישראל שלא זכו לכבוד הראוי להישגים שלהם אחרי שפרשו. אם לא די בכך, באפריל 2005 נפרצה כספת בבית הוריו וממנה נגנבו, בין היתר, שתי המדליות האולימפיות בהן זכה. כמה ימים לאחר מכן הן נמצאו במקרה על חוף הים על ידי תושבים עוברי אורח. לפני שנמצאו אמר אז פרידמן כי "שום סכום כסף לא יחליף את המדליה הזאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ