אליפות העולם בהתעמלות |

מה הסיכוי של דולגופיאט למדליה, ולמה זה לא משפיע על האולימפיאדה ב-2020

המתעמל הישראלי חולם על פודיום היום (16:00) באליפות העולם בדוחא, אבל רק מדליה באליפות העולם ב-2019 תבטיח לו מקום בטוקיו. כדי להתברג בין שלושת הראשונים, יהיה חייב לבצע תרגיל טוב יותר מזה שביצע במוקדמות

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דולגופיאט מתעופף. חייב ביצוע מושלם בשביל פודיום
דולגופיאט מתעופף. חייב ביצוע מושלם בשביל פודיוםצילום: Minas Panagiotakis / GETTY IMAGE
איתמר קציר

ארטיום דולגופיאט ניצב היום (שישי) בפני רגע קריטי בקריירה שלו - אם יזכה במדליה עולמית שנייה ברציפות, יהפוך לחבר אמיתי של קבע בצמרת מתמעלי הקרקע העולמיים, ולמועמד ממשי למדליה בטוקיו 2020.

כדי לעשות זאת, הוא יצטרך לבצע תרגיל טוב באופן ניכר מזה שביצע במוקדמות, ודירג אותו במקום השביעי - אז קיבל המתעמל הישראלי ניקוד של 14.4, כשבמקומות הראשון והשני מתברגים ארתור דללויאן הרוסי וקנזו שיראי, אלוף העולם היפני, עם ציונים גבוהים של 14.833. למקום השלישי במוקדמות הגיע רוסי נוסף, ניקיטה נגורני, עם 14.8. באליפות אירופה האחרונה, תרגיל של 14.466 הספיק לדולגופיאט למדלית הכסף. הפעם זה כנראה לא יספיק.

אלא שהתוצאות הגבוהות הללו לא מפחידות את דולגופיאט - המתעמל הישראלי כבר קבע העונה תוצאות של 14.7 ואפילו 14.95 מדהים בגביע העולם בפריז. אם יבצע תרגיל בדרגת קושי של 6.6 באופן כמעט חף מטעויות, הוא עשוי להשיג את המדליה. באיגוד ההתעמלות תיארו את הכוכב בן ה-21 כאחד שמתעלה במאני-טיים, ומי שמבחינת דרגות קושי נמצא בצמרת הגבוהה של העולם, שני ביכולתיו רק לקנזו שיראי.

אבל גם אם מדליה לא תהיה הערב, זה לא ישפיע הרבה על סיכוייו של דולגופיאט להגיע לטוקיו. על מנת לקבוע קריטריון למשחקים דרך מכשיר ספציפי, ולא מהקרב-רב, מתעמל חייב לסיים באחד משלושת המקומות הראשונים באליפות העולם ב-2019 במכשיר הזה, או במקום הראשון בשקלול הנקודות של סבבי הגראנד פרי וגביע האתגר. כלומר - מדליה באליפות העולם הזו היא בעלת יוקרה אדירה, אך בעלת אפס השפעה על המשחקים ב-2020. היות שדולגופיאט לא בונה על קביעת קריטריון דרך הקרב-רב - פציעת הגב שעבר לא מאפשרת לו להצטיין בחלק מהמכשירים - הוא חייב לבנות על מדליה בקרקע גם באליפות העולם הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ