איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

צעד אחד יותר מדי - זו הסיבה שבגללה החמיץ ארטיום דולגפיאט את המדליה באליפות העולם, היום (שישי) בדוחא. המתעמל הישראלי סיים במקום החמישי באליפות, מרחק 0.344 נקודות מהמקום הראשון ו-0.044 בלבד מהפודיום, כשרק צעד גדול שביצע בנחיתה בפס האקרובטיקה האחרון בתרגיל שלו - עליו ירדו שלוש עשיריות בניקוד - מונע ממנו לסיים בפעם השנייה ברציפות עם מדליית כסף באליפות העולם.

דולגופיאט עלה למזרן אחרי אלוף העולם המכהן, קנזו שיראי. האחרון ניפק עוד תרגיל לפנתיאון, ולמרות כמה נחיתות לא מושלמות השיג ציון גבוה במיוחד של 14.866. על רקע ההופעה הזו, ביצע הישראלי תרגיל מצוין משל עצמו וכמעט לא ביצע טעויות, אך בנחיתה האחרונה כנראה איבד מעט ריכוז, ביצע צעד גדול לאחור, וספג הורדה של שלוש עשיריות - שבהתעמלות עולה במקום על הפודיום. הוא סיים עם ניקוד של 14.566.

הדרמה הגדולה של התחרות התבטאה בקרב על המקום הראשון - שיראי היפני הוביל לכל אורכה, אלא שאחרון עלה למזרן ארתור דלוליאן הרוסי, אלוף העולם בקרב-רב, שביצע תרגיל ברמת קושי נמוכה בהרבה מזו של שיראי. אלא שהרוסי סיפק תרגיל מושלם, זכה לציון של 14.9, וקטף במפתיע את הזהב ממתעמל הקרקע הטוב בעולם.

דולגופיאט, שעלה מהמוקדמות רק מהמקום השביעי, סיים אותן עם ניקוד של 14.4 - נמוך יותר מהניקוד שקבע היום. המתעמל הבכיר של ישראל הוא היחיד מבין הישראלים שהצליח להעפיל לגמר בתרגיל כלשהו. אלכס שטילוב נמצא הרחק מאחור בתרגיל הקרקע, וגם בקרב-רב לא התקרב לרשימת 24 המתעמלים בגמר. אנדריי מדבדב, שציפה לגמר במכשיר הקפיצות, סיים רק במקום ה-19 הכללי והמאכזב. גם שאר המתעמלים והמתעמלות של ישראל לא התקרבו לתמונת העלייה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ