טריאל אבסוב זכה במדליית ארד באליפות העולם בסמבו

עם עין אחת סגורה בעקבות פציעה בקרב הראשון, ניצח אבסוב יריב מטג'יקיסטאן וזכה בארד ברומניה. "הפסקתי לראות בעין ימין, אבל אסור היה לי לחזור מהתחרות הזאת בידיים ריקות", אמר

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טריאל אבסוב (במרכז) עם המדליה. "התחרות הכי קשה שהיתה לי בחיים"
טריאל אבסוב (במרכז) עם המדליה. "התחרות הכי קשה שהיתה לי בחיים"צילום: שי גייזניגר / התאח

עם עין אחת סגורה בעקבות פציעה בקרב הראשון, טריאל אבסוב הישראלי זכה במדליית הארד באליפות העולם בסמבו שנערכה בבוקרשט, רומניה. אבסוב, המתחרה בקטגוריית הקומבט במשקל עד 68 ק"ג, התגבר על המגבלה וניצח בקרב על הארד יריב מטג'יקיסטאן. "חצי דקה אחרי הקרב הראשון, נתתי נגיחה לא טובה והעין שלי התנפחה ונסגרה. הפסקתי לראות בעין ימין והייתי צריך להילחם בעין אחת", שיתף הישראלי, "ככה נלחמתי בארבעה קרבות, אני בעצמי לא יודע איך עשיתי את זה, אבל היה אסור לי לחזור מהתחרות הזאת בידיים ריקות. זאת התחרות הכי קשה שהיתה לי בחיים".

פבל מוסין, מאמנו של אבסוב ובן זוגה של הג'ודוקא אליס שלזינגר, אמר: "טריאל עשה היסטוריה בענף הסמבו הישראלי. במשך שנים הלוחמים הישראלים לא העפילו לשלבי הגמר של התחרות. טריאל הצליח לעשות זאת, ואף לזכות במדליית ארד".

טריאל אבסוב, באליפות העולם. "נלחמתי בארבעה קרבות כשאני רואה רק בעין אחת"צילום: שי גייזניגר / התאח

מלבד אבסוב, לקחו חלק באליפות העולם ארבעה ישראלים נוספים - כחל שפיר, בת 25 מגדרה, שהגיעה למקום החמישי במקצה הספורטיבי בקטגוריית משקל עד 68 קילוגרם; מתן ארהבור, בן 22 מראשון לציון, במקצה ספורטיבי בקטגוריית משקל עד 90 קילוגרם; דניאלה שוורצמן, בת 22 מראשון לציון, במקצה ספורטיבי בקטגוריית משקל עד 48 קילוגרם; ואלברט ולפובסקי מראשון לציון, במקצה ספורטיבי במשקל עד 68 קילוגרם.

ענף הסמבו הוא אמנות לחימה שמקורה בברית המועצות ונחשבת להתפתחות של הג'ודו. הענף פועל בישראל במסגרת התאחדות אילת לענפי הספורט התחרותיים שאינם אולימפיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ