ספורט הארץ

גמר גביע דייויס בין אלופת העולם צרפת לקרואטיה (סגניתה ב-2016) יצא לדרך עם שני ניצחונות נוצצים לקרואטיה בשני משחקי היחידים, שהעלו את הקרואטים ל-0-2 - רחוקים משחק אחד מהתואר.

במשחק המרכזי מארין צ'יליץ' (7 בעולם) פגש את ג'ו ווילפריד צונגה, שהגיע בעברו למקום השלישי בעולם אך צנח עד המקום ה-259 כיום. פערי הכוחות ניכרו כבר במערכה הראשונה, כשהקרואטי הענק ניצח 3-6. המערכה השנייה היתה מאוזנת הרבה יותר, כשצונגה מצליח לנצח בחמישה משחקונים, אך לבסוף הפסיד 7-5. צ'יליץ' סגר עניין במערכה השלישית בדרך ניצחון חלק 3-6, 5-7, 4-6.

מוקדם יותר, בורנה צ'וריץ' (12) ניצח את ז'רמי שארדי (40) 2-6, 5-7, 4-6. צ'וריץ', שכבר הספיק לנצח את רוג'ר פדרר העונה בחצי גמר טורניר שנחאי, הפגין עליונות כבר בפתיחה כששבר את ההגשות של שארדי במשחקון הראשון בדרך לניצחון 2-6 במערכה הראשונה.

הצרפתי התאושש בפתיחת המערכה השנייה, לא מעט בזכות 26 אלף הצופים שהגיעו לדחוף את הנבחרת המקומית באיצטדיון בליל, וכפה שוויון 5-5. אלא שאז צ'וריץ' שוב שבר אותו, וניצח 5-7. צ'וריץ' לא הוריד את הרגל מהדוושה גם במערכה האחרונה, שבר שוב והשלים ניצחון חלק על שארדי המאוכזב.

צ'וריץ' חוגג, הערב בליל. סיפתח מוצלח לקרואטיםצילום: AFP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ