בעקבות הפרסום ב"ספורט הארץ": רגב לא תחזיר לתפקידו את מנכ"ל וינגייט לשעבר

לפני כשבועיים פורסם כי משרד הספורט מתכנן למנות לראשות מכון וינגייט הסובל מקשיים כלכליים ותפעוליים את בכיר המשרד לשעבר ומי שכבר עמד בראשות המכון, אורי שפר. המהלך גרר ביקורת רבה, וכעת החליטו במשרד לרדת מהרעיון

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרת התרבות והספורט, מירי רגב
איתמר קציר
איתמר קציר

כשבועיים מאז נודע כי משרד הספורט מתכנן למנות למנכ"ל הזמני של מכון וינגייט הגוסס את אורי שפר – בכיר המשרד לשעבר ומי שכבר ניהל את המכון – וכבר הוא מתקפל. לפי כמה גורמים המעורים בפרטים, הביקורת שספג המשרד על המהלך, לרבות בפרסום ב"ספורט הארץ", הובילה את המשרד לוותר על הרעיון, ולחפש מנכ"ל זמני אחר למכון הספורט הלאומי של ישראל. בינתיים, חצי שנה מאז נכנס לתוקף חוק וינגייט, שנועד להציל את המכון ולהוביל אותו לרפורמת הבראה, מתפקד המכון ללא מנהל כללי, ללא סמנכ"ל כספים וללא מנהל בית ספר למאמנים.

כוונתה של השרה רגב למנות את שפר לתפקיד המנכ"ל הזמני נתקלה בהתנגדות רבה, בין היתר בשל הגירעון הגדול שבו עמד המכון כששפר סיים את תפקידו. לכך תרם פרויקט בניית הבריכה האולימפית בווינגייט, שעלותה תפחה מ-60 מיליון שקל בתכנון ל-95 מיליון שקל בפועל. הוא גם האיש שיזם לפני כעשור את חוק וינגייט, במסגרתו התחייבה המדינה לכסות את הגירעון הכבד שנוצר למכון, כ-25 מיליון שקלים, ולהחיות את המקום - בעבר סמל המצוינות בספורט הישראלי ובשנים האחרונות גוף במשבר כבד עם מתקני אימון שאינם ראויים לסטנדרטים של ימינו. 

אורי שפר. לא ימונהצילום: עופר וקנין

"זה צעד הזוי", אמר אז ל"ספורט הארץ" גורם המכיר מקרוב את בעיות המכון: "אנחנו מדברים על האיש שבתקופתו כמנכ"ל וינגייט הגירעון הגדול שיתק את המכון והוביל לקטסטרופה". בתגובה לטענות שעלו נגדו אמר שפר: "בתקופתי צומצם מאד גירעון המכון, שעמד עם סיום תפקידי למיטב זכרוני על כ-5.5 מיליון שקל (לעומת מעל ל-20 מיליון שקל עליהם דווח לפני 4 שנים). בנוסף, בתקופתי הושקעו עשרות מיליוני שקלים בבניית מתקנים חדשים, בתחזוקה ובשיקום המתקנים הקיימים, לרבות סלילת מגרשי חניה, שיקום תשתיות, ועוד".  

ממשרד הספורט נמסר בתגובה על ביטול המינוי: "את ניהול ההליך לבחירת מנכ"ל וינגייט מנהלות הנהלת התאגיד וועדת האיתור שנבחרה על ידה. מעבר לכך, אין בכוונתנו להתייחס לשמועות כאלה ואחרות בכל הקשור לאיוש התפקידים בהנהלת וינגייט".

את תגובתו של אורי שפר לא ניתן היה להשיג, וזו תפורסם לכשתתקבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ