בן 15 הרעיש את עולם הפינג פונג עם חבטת חזרה נואשת ומדהימה. האם זה חוקי? צפו

"פתאום שמעתי מחיאות כפיים", משחזר כריסטופר צ'ן מנורווגיה שכבש את האינטרנט עם חבטת החזרה שטרם נראתה. ולגבי החוקיות שלה, זה כבר בעיני המתבונן

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חבטת ההחזרה המדהימה של צ'ן. יריבו לא יצליח להחזיר בעצמו
ספורט הארץ

כשהוא מוביל 4-10 במערכה הראשונה, כריסטופר צ'ן בן ה-15 מצא את עצמו מתמודד מול חבטות עוצמתיות של יריבו, שנואש לצמק ולא לאבד את המערכה במסגרת משחק הליגה השנייה בנורווגיה בטניס שולחן. באחד המשחקונים, אחרי חמש חבטות בין השניים, הגיעה הנחתה אדירה של היריב. לצ'ן לא היה הרבה סיכוי והוא החליט לתפוס מחסה מתחת לשולחן, כשרק ידו האוחזת את המחבט נמצאת על השולחן. מה יש לומר, זה עבד לו.

חצי השולחן של צ'ן היה פתוח לרווחה, אבל חבטת ההנחתה הוטחה בדיוק לכיוון המחבט, שהשלים את החגיגה עם החזרה קשה שהעלתה אותו ל-4-11. מאז הופץ הסרטון על ידי מרכז הספורט בנורווגיה שבו התקיים המשחק, יותר ממיליון איש כבר צפו בצ'ן מדהים את יריבו - וגם את עצמו. "ללא ספק מדובר במזל", אמר צ'ן הנרגש לתקשורת הנורווגית, "זה קורה פעם בחיים ולא אצליח לשחזר את זה. 99% שמהלך כזה ייכשל".

לצד ההתפעלות והמחמאות, עלה ויכוח בקרב עוקבי טניס שולחן בשאלה משביתת השמחות: האם זה חוקי? בסרטון נראה כי זרועו של צ'ן נוגעת בשולחן עצמו לפני חבטת ההחזרה, מהלך שאסור על פי תקנון המשחק. למרבה האכזבה, צ'ן סיפר שבסופו של דבר הנקודה נפסקה לטובת יריבו.

הוא, בכל אופן, לא מאוכזב. "לא באמת חשבתי לפני זה", משחזר הנער, "ירדתי מתחת לשולחן, חשבתי שהנקודה אבודה, אז עשיתי את זה סתם בשביל הכיף. פתאום שמעתי מחיאות כפיים והבנתי מה קרה, זה היה מטורף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ