יו"ר הוועד האולימפי הבינ"ל: לא נסכים לאפליית מדינות בגלל פוליטיקה

במהלך האסיפה הכללית של הוועד הכריז תומאס באך באופן נחרץ כי הארגון ימשיך להילחם בכל דרך במדינות המפלות: "האינטרס של כל מדינה הוא לשמור על הוגנות והפרדה בין ספורט לפוליטיקה"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומאס בך, בפתח האסיפה הכללית של הוועד האולימפי הבינ"ל
תומס בך. דברים תקיפים של היו"ר במהלך האסיפה הכלליתצילום: Eugene Hoshiko/אי־פי

האסיפה הכללית של הוועד האולימפי הבינלאומי מתכנסת בימים אלו בטוקיו, ובפתח הכינוס נשא יו"ר הוועד, תומאס באך, דברים תקיפים נגד מדינות שלא מאשפרות לעשות שימוש בדגלים והמנונים לאומיים: "לא נסכים לגזענות או אפליה מכל סוג נגד ספורטאי או מדינה בגלל מחלוקות פוליטיות".

לדבריו של באך הוועד האולימפי ימשיך להילחם במדינות המפלות מול הוועדים הלאומיים, ובדרכים שונות של אי תמיכה כלכלית ואיסור על אירוח אירועים בינלאומיים. לדבריו, הוועד האולימפי הבינלאומי יפעל באפס סובלנות גם מול ההתאחדויות הבינלאומיות המאפשרות אפליה וגזענות מסוג זה. 

בהמשך דבריו ביקש באך לעודד שיח ולא הדרה והדגיש את ההבדל בין לאומנות לפטריוטיות. "האקלים הפוליטי במדינות משתנה מעת לעת ומי שהיום מתנגד גדול יכול למצוא את עצמו מחר בצד המוחלש. האינטרס של כל מדינה ומדינה הוא לשמור על הוגנות והפרדה בין ספורט לפוליטיקה כי מחר זה יהיה גם למענם".

שרת הספורט מירי רגב ושגיא מוקי באבו דאביצילום: באדיבות איגוד הג'�

את הוועד האולימפי הישראלי מייצגים בכינוס יושב הראש יגאל כרמי, המנכ"ל גיל לוסטיג, חברת ההנהלה יעל ארד וחבר הוועד הבינ"ל אלכס גלעדי. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ