ג'ירו ד'איטליה: בעודו מביס את השעון, ריסק פרימוז' רוגליץ' את יריביו - ענפים נוספים - הארץ

ג'ירו ד'איטליה: בעודו מביס את השעון, ריסק פרימוז' רוגליץ' את יריביו

הסלובני ניצח גם בקטע התשיעי בג'ירו ד'איטליה ועלה למקום השני בדרוג, כשהוא מרוויח 65 שניות על וינצ'נזו ניבאלי ויותר משלוש דקות על סיימון ייטס. גיא ניב סיים במקום ה-103 במירוץ נגד השעון

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
פרימוז' רוגליץ'
אמיר ענבר
אמיר ענבר

ויקטור קמפנארטס היה הרוכב ה-30 שיצא היום (ראשון) לדרך בקטע התשיעי של הג'ירו ד'איטליה. מרגע שחצה את קו הסיום במירוץ נגד השעון ועלה לראשות הדרוג היומי, היו לו שעתיים מתוחות בהן היה צריך להמתין להגעת 133 הרוכבים הנותרים כדי לגלות אם ינצח בקטע. ואולי קמפנארטס כלל לא היה צריך להיות מתוח. לא כשבין הרוכבים הללו נמצא פרימוז' רוגליץ'.

זינוקו של רוגליץ' לצמרת בשנים האחרונות לווה בביצועים שהולכים ומשתפרים בהרים, ובביצועים מעולים ועקביים נגד השעון. אלו עזרו לו גם השנה, בה ניצח בכל מירוץ קטעים בו התחרה - באיחוד האמירויות, בטירנו אדריאטיקו, בטור של רומנדי. גם בקטע הפתיחה של הג'ירו הנוכחי הפגין את כוחו מול השעון וניצח כדי להיות הראשון שלובש את החולצה הוורודה. הקטע היום היה ארוך הרבה יותר - 34.8 קילומטרים מול 8, חלקם בטיפוס - אבל השאלה הגדולה מעולם לא היתה אם הסלובני ירוויח בו זמן על יריביו, אלא כמה. או כהגדרתו של קמפנארטס עצמו ערב הקטע: "כן, פרימוז' יהרוג אותם".

ממסי עד לונה צ'מטאיי

הקורבן הבולט של רוגליץ' היום היה סיימון ייטס. ואולי בעצם היה ייטס קורבן של רגליו, שלא שמעו כי הבריטי הכריז על עצמו כפייבוריט בג'ירו והכזיבו אותו על הכבישים הרטובים של סן מרינו. "ניסיתי להעלות הילוך אחרי שהגעתי לטיפוס, אבל לא נשאר בי דבר", אמר אחרי שסיים במקום ה-31 בלבד בקטע, איבד 3:11 דקות בהשוואה לרוגליץ' וכמעט שתי דקות בהשוואה לווינצ'נזו ניבאלי. עם המקום הרביעי בקטע ופיגור של 65 שניות מרוגליץ', ניבאלי לפחות צמצם את הפסדיו. ערב הקטע הקדים רוגליץ' את כל יריביו הבולטים בפחות מ-40 שניות. עתה צמח יתרונו ל-1:44 דקות על ניבאלי, ל-3:46 דקות על ייטס ול-4:29 דקות על מיגל אנחל לופס.

בדקות שקדמו להגעת רוגליץ' אל קו הסיום, ניצב קמפנארטס מול המצלמות וצפה בסלובני על מסך הטלוויזיה. בראשו ודאי חלף הזמן שאיבד בגלל הבעיה המכנית באופניו בזמן הקטע והכשל הלוגיסטי בעת ההחלפה. בלעדיהם אולי היה מצליח להפתיע את הסלובני, במקום להפסיד לו ב-11 שניות. רק הנבואה שהתגלתה כמדויקת יכולה לשמש לו נחמה.

מרגע שירד מהאופניים עבר רוגליץ' לעמדת הממתין, אבל השאלה היחידה שהותירו 11 הרוכבים שעוד היו על הכביש היתה לאן ניצחונו בקטע ייקח אותו בדרוג המצטבר. התשובה: למקום השני, מרחק 1:50 דקות מוואלריו קונטי, שייהנה מחר מיום המנוחה כשהוא עדיין מוליך. רוגליץ' ייקח אליו את מה שבאמת רצה: פער של דקות מיריביו האמיתיים על החולצה הוורודה.

צמרת הדרוג בקטע התשיעי (ריצ'ונה-סן מרינו, 34.8 ק"מ):
1. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, ג'מבו-ויסמה) 51:52 דקות
2. ויקטור קמפנארטס (בלגיה, לוטו סודל) + 11 שניות
3. בולקה מולמה (הולנד, טרק-סגאפרדו) + 60 שניות
4. וינצ'נזו ניבאלי (איטליה, בחריין-מרידה) + 65 שניות
5. טאנל קנגרט (אסטוניה, EF) + 70 שניות

צמרת הדרוג המצטבר:
1. ואלריו קונטי (איטליה, איחוד האמירויות) 36:08:32 שעות
2. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, ג'מבו-ויסמה) + 1:50 דקות
3. נאנס פטרס (צרפת, AG2R מונדיאל) + 2:21 דקות
4. חוסה רוחאס (ספרד, מוביסטאר) + 2:33 דקות
5. פאוסטו מסנאדה (איטליה, אנדרוני ג'וקטולי) + 2:36 דקות

היום של סייקלינג אקדמי:
גיא ניב: 
מקום 103 בקטע, מקום 118 בדרוג המצטבר
הרוכב הבולט בקטע: קריסטס ניילדנס, מקום 28
הבולט בדרוג המצטבר: רובן פלאסה, מקום 53

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ