ג'ירו ד'איטליה: בזמן שחלון ההזדמנויות של ויביאני נסגר, דמאר מרחיב אופקים - ענפים נוספים - הארץ

ג'ירו ד'איטליה: בזמן שחלון ההזדמנויות של ויביאני נסגר, דמאר מרחיב אופקים

הצרפתי ניצח בקטע בג'ירו לראשונה בקריירה, כשאלוף איטליה שוב נדחק למקום שני לקראת פרישתו המתוכננת באמצע הדרך. מקום שישי לצ'ימולאי מסייקלינג אקדמי, גיא ניב דורג 150 בקטע

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ארנו דמאר זכה בקטע הראשון בקריירה בג'ירו
אמיר ענבר
אמיר ענבר

מאז שסיים אשתקד את הג'ירו ד'איטליה עם ארבעה ניצחונות בקטעים וכמלך המאיצים, אליה ויביאני רק הגביר קצב. קטעים בוואלטה א'אספניה, בטירנו אדריאטיקו, בטור האוסטרלי ובאיחוד האמירויות היו רק חלק משללו – ולא החשוב ביותר. מעל לכל עבורו היתה זכייתו הראשונה באליפות איטליה – שהקנתה לו את הזכות להתחרות השנה עם חולצה בצבעי דגל ארצו. "אני חושב שמשהו מיוחד יכול לקרות בג'ירו עם החולצה הזו, בוודאות", הוא הכריז לקראת הזינוק למהדורת 2019.

הרבה דברים מיוחדים אכן קרו לוויביאני בג'ירו הזה, רק לא מהסוג הנכון. למשל, צמד הקטעים בהם סיים במקום השני, כשבאחד מהם הוא מוריד בשוגג הילוך בעודו רודף אחרי פסקל אקרמן. טעם מר במיוחד הותיר הקטע השלישי, בו חצה את קו הסיום ראשון רק כדי שניצחונו יישלל בטענה ששינה את קו הרכיבה שלו בספרינט האחרון באופן שסיכן יריב. "הרסו את השאיפות שלי בג'ירו", הוא האשים את השופטים. פרננדו גביריה, שזכה מן ההפקר, אפילו לא חגג על הפודיום את ניצחונו.

ויביאני. לאלוף איטליה היה את היום ויהיה לו גם את מחר אבל לא את מחרתיים

בשלב הזה, ספרינטרים כמו ויביאני רואים את חלון ההזדמנויות שלהם הולך ונסגר. אחרי הקטע ה-11 מחר, המיועד למאיצים, תישאר להם עוד הזדמנות יחידה לניצחון בג'ירו, בקטע ה-18. לפי "הט ניוזבלאד" הבלגי, מבחינת ויביאני וגם קיילב יואן החלון הזה קטן מספיק כדי שיפרשו מהג'ירו בתום הקטע מחר, יחסכו מרגליהם את ההרים שבדרך וישמרו אנרגיה לטור דה פראנס.

וכך, בזמן שחלק מהקרקס המתגלגל של הג'ירו עוסק בשאלה אם יזכה להתחרות בשבוע הבא במעבר גאביה – הטיפוס המיועד לקטע ה-16 בספק בגלל שלג – חלק אחר מרוכז במה שהמירוץ יכול להציע לו כעת. הקטע העשירי היום (שלישי) התנהל בקצב אטי, שהפך לרצחני בקילומטר האחרון. "הרוכב החזק ביותר הוא אקרמן כרגע, זה האיש שאותו צריך לנצח", הכריז ויביאני לפני הקטע, אבל היום אי אפשר היה לנצח אותו – שכן הגרמני התרסק לקראת קו הסיום. גם זה לא הספיק לאיטלקי; דווקא ארנו דמאר הצרפתי, שלא ניצח ולו במירוץ אחד השנה, היה החזק ביותר בדרך לקו הסיום וזכה בקטע ראשון בקריירה בג'ירו.

דוידה צ'ימולאי, הרוכב האיטלקי של סייקלינג אקדמי הישראלית, שוב לקח חלק בספרינט האחרון, וסיים שישי. "אנחנו יכולים לעשות משהו טוב יותר", אמר צ'ימולאי לקראת קטע הספרינט הבא מחר. גיא ניב סיים במקום ה-150 בקטע, 3:36 דקות אחרי החבורה המובילה, וירד למקום ה-126 בדרוג המצטבר. בצמרת הדרוג לא חל שינוי, כשוואלריו קונטי שומר על החולצה הוורודה ועל יתרון 1:50 דקות על פרימוז' רוגליץ'.

בסוף, כל מה שוויביאני הוציא מהקטע העשירי היא נחמה מכך שהתאונה של אקרמן לא הורידה לכביש גם אותו, ותוספת טרייה לרשימת התסכולים בדמות עוד מקום שני. עכשיו חלון ההזדמנויות שלו באמת קטן. כי לאלוף איטליה היה את היום ויהיה לו את מחר, אבל לא את מחרתיים.

צמרת הדרוג בקטע העשירי (ראבנה – מודנה, 147 ק"מ):

1. ארנו דמאר (צרפת, גרופאמה) 3:36.07 שעות

2. אליה ויביאני (איטליה, דוסוננק-קוויק סטפ) זמן זהה

3. רודיגר סליג (גרמניה, בורה-הנסגרוהה) זמן זהה

4. קיילב יואן (אוסטרליה, לוטו סודל) זמן זהה

5. ג'קומו ניצולו (איטליה, דיימנשן דייטה) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר:

1. ואלריו קונטי (איטליה, UAE טים) 36:08:32 שעות

2. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, ג'מבו-ויסמה) + 1:50 דקות

3. נאנס פטרס (צרפת, AG2R לה מונדיאל) + 2:21 דקות

4. חוסה רוחאס (ספרד, מוביסטאר) + 2:33 דקות

5. פאוסטו מסנאדה (איטליה, אנדרוני ג'וקטולי) + 2:36 דקות

היום של סייקלינג אקדמי:

גיא ניב: סיים במקום ה-156 בקטע, ירד שמונה מקומות בדרוג המצטבר ל-126

הרוכב הבולט בקטע: דוידה צ'ימולאי, מקום שישי

הרוכב הבולט בדרוג: רובן פלאסה, מקום 53

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ