ג'ירו ד'איטליה: כשרוגליץ' נשאר בלי חברים, היה רק רוכב אחד שידע לנצל את זה - ענפים נוספים - הארץ

ג'ירו ד'איטליה: כשרוגליץ' נשאר בלי חברים, היה רק רוכב אחד שידע לנצל את זה

בזמן שווינצ'נזו ניבאלי לא הצליח לנצל את חולשת הקבוצה של הסלובני ואת הדו-קרב הישיר עמו בהרים, מיקל לאנדה ברח כדי לקזז פערים מהפייבוריטים. אילנור זקארין ניצח בקטע ה-13 ועלה למקום השלישי. גיא ניב התקדם ל-116

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רוגוליץ' (מימין) וניבאלי, היום
רוגוליץ' (מימין) וניבאלי, היום. האיטלקי לא נראה כמי שמסוגל לנצל את המצבצילום: AFP
אמיר ענבר
אמיר ענבר

לפני שלושה שבועות, ספ קוס בכלל שאף להתמודד החודש על ניצחון בטור של קליפורניה. בעת שהתאמן בהרים לקראת המירוץ, הפתיעה אותו קבוצתו ג'מבו-ויסמה כשהודיעה על שינוי בתוכניות: במקום בקליפורניה, הוא יתחרה לראשונה בקריירה בג'ירו ד'איטליה במקום רוברט חסינק הפצוע.

קוס, אמריקאי בן 24 בשנתו השנייה כמקצוען, כבר הראה שביכולתו לנצח במירוצים, למשל כשעשה זאת אשתקד בטור של יוטה. בג'ירו – כמו בוואלטה א'אספניה אשתקד – מטרתו שונה: לעזור לרוכב המוביל של הקבוצה, פרימוז' רוגליץ'. "אין לי מטרות אישיות", הודה, "רק לסייע לפרימוז'. זה כך עבור כולם בקבוצה – מחויבות מלאה למען המוביל".

באנר ספורט
צילום: none

באותה סירה נמצאים אנטואן טולהוק וקון באומן – גם הם רוכבים מתפתחים שנמצאים באיטליה למען רוגליץ'. השבוע, ג'מבו-ויסמה החתימה את כל השלושה לשנתיים נוספות. "אצלנו הם הפכו מנערים שהגיעו מקבוצות צעירות או קבוצות-בת למקצוענים", אמר המנהל ריכרד פלוגה, "כעת הם מתפתחים לעוזרים של אחד המועמדים הבכירים לג'ירו".

ועדיין, אם יש משהו שצריך להדאיג בימים אלו את רוגליץ' – ואין הרבה דברים כאלה – הרי אלו הפועלים שלו. חסרונם של חסינק ופלוריס דה טיר אילץ את הקבוצה לבצע שינויים מאוחרים, כשלקשיים התווספה נטישתו של לורנס דה פלוס החולה בזמן הג'ירו. כל זה ניכר היום (שישי) בקטע ה-13, שכלל שלושה טיפוסים גדולים, לרבות זה שהוביל אל קו הסיום.

בטיפוס הזה, יותר מ-20 קילומטרים אורכו, לרוגליץ' כבר לא היה חבר לקבוצה לצדו. כולם נותרו מאחור. וינצ'נזו ניבאלי עוד נהנה לזמן מה מדומניקו פוצוביבו. מיקל לאנדה, שברח לפייבוריטים יום שני ברציפות, זכה בחלק מהדרך לתמיכת רוכב ואפילו שניים ממוביסטאר, בדרך למקום השלישי בקטע וצמצום פערים נוסף מרוגליץ', הפעם משמעותי יותר.

אחרי הקטע ה-12 אתמול, בזמן שניבאלי טוען כי רוגליץ' היה הרוכב היחיד שסירב לעבוד כדי להדביק את לאנדה, סיפר הסלובני כי לא הרגיש טוב ושראה ביום הזה הזדמנות להתחמם לטיפוסים הגדולים יותר. היום כבר המתין לו דו-קרב חם, שעה שבקילומטרים האחרונים נותר לבד מול ניבאלי. "הכל יכול לקרות בשבריר שנייה, משהו מתרחש ואתה מנצל זאת", אמר השבוע האיטלקי ל"ל'אקיפ", כשנשאל לגבי הסיכוי שיחולל מהפך, אבל לפחות היום הוא לא נראה כמי שמסוגל לנצל את המצב. השניים חצו יחד את קו הסיום.

אילנור זקארין, הרוכב הרוסי של קטושה-אלפסין, ניצח בקטע אחרי שברח לקראת הסיום למיקל ניאבה וזכה בקטע שני בקריירה בג'ירו כדי לעלות למקום השלישי. רוגליץ' שמר על המקום השני ועל פער של 1:44 דקות מניבאלי, בעודו מקזז את הפיגור מהמוליך יאן פולאנץ ל-2:25 דקות. קיזוז משמעותי יותר ביצע לאנדה, שזינק למקום השמיני ורחוק 5:08 דקות מפולאנץ ו-2:43 דקות מרוגליץ'. בפעם הבאה שהספרדי ינסה לדהור קדימה, ספק אם יאפשרו לו לעשות זאת בקלות שכזו, עם או בלי חברים לקבוצה.

גיא ניב, במבחן הגדול ביותר שלו עד כה בג'ירו, סיים במקום ה-113 בקטע, כשהוא צמוד לחבריו לקבוצה גיום בואבאן ואווט גרברמדין. בכך התקדם ניב 11 מקומות בדרוג המצטבר, ל-116. רובן פלאסה, גם הוא רוכב סייקלינג אקדמי, עלה למקום ה-47.

צמרת הדרוג בקטע ה-13 (פינרולו – סרסולה ריאלה, 196 ק"מ):

1. אילנור זקארין (רוסיה, קטושה-אלפסין) 5:34:40 שעות

2. מיקל ניאבה (ספרד, מיצ'לטון-סקוט) + 35 שניות

3. מיקל לאנדה (ספרד, מוביסטאר) + 1:20 דקות

4. ריצ'רד קראפאז (אקוודור, מוביסטאר) + 1:38 דקות

5. בוקה מולמה (הולנד, טרק-סגאפרדו) + 1:45 דקות

צמרת הדרוג המצטבר:

1. יאן פולאנץ (סלובניה, UAE טים) 54:28:59 שעות

2. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, ג'מבו-ויסמה) + 2:25 דקות

3. אילנור זקארין (רוסיה, קטושה-אלפסין) + 2:56 דקות

4. בוקה מולמה (הולנד, טרק-סגאפרדו) + 3:06 דקות

5. וינצ'נזו ניבאלי (איטליה, בחריין-מרידה) + 4:09 דקות

היום של סייקלינג אקדמי:

גיא ניב: סיים במקום ה-113 בקטע, ועלה למקום ה-116 בדרוג המצטבר

הרוכב הבולט בקטע: רובן פלאסה, מקום 44

הרוכב הבולט בדרוג: רובן פלאסה, עלה 14 מקומות למקום ה-47

תגיות:

תגובות