מצטרפות לג'ודאים הבכירים: גם גפן פרימו וגילי כהן לא ייצאו לאליפות אירופה - ענפים נוספים - הארץ

מצטרפות לג'ודאים הבכירים: גם גפן פרימו וגילי כהן לא ייצאו לאליפות אירופה

לאחר התייעצות של הצוות המקצועי הוחלט כי שתי הג'ודאיות (עד 52 ק"ג) לא ייקחו חלק במשחקים, שייערכו בבאקו באמצע יוני. מאחר שהניקוד באליפות שווה ערך בערכו לזה תחרויות גראנד פרי, לא מדובר בהחלטה הרת גורל

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גפן פרימו. לא תספיק להתאושש לאליפות, בגלל טירונות בת שבועיים
גפן פרימו. לא תספיק להתאושש לאליפות, בגלל טירונות בת שבועייםצילום: ניר קידר
איתמר קציר
איתמר קציר

בתחילת השבוע הודיעה נבחרת הגברים של ישראל בג'ודו כי ספורטאיה הבכירים לא ייצאו לאליפות אירופה שתיערך במשחקי אירופה בבאקו באמצע יוני. היום (שבת) מצטרפות אליהם גם שתיים מהג'ודאיות הבכירות של נבחרת הנשים: גפן פרימו וגילי כהן.

לאחר התייעצות של מאמן הנבחרת שני הרשקו עם כל הצוות המקצועי ויו"ר האיגוד משה פונטי, הוחלט כי שתי הג'ודאיות ממשקל עד 52 ק"ג לא ייקחו חלק במשחקים. במקרה של כהן ההחלטה היתה פשוטה - היא נפצעה בקרב על הארד בגראנד פרי הוהוט בסין, והוחלט לא לסכן אותה לקראת המשך השנה האולימפית וההכנות לאליפות העולם ביפן. 

גילי כהן, בגראנד פרי תל אביב
גילי כהן, בגראנד פרי תל אביבצילום: ניר קידר

המקרה של פרימו מורכב יותר - היא חזרה לבדה מהגראנד פרי בסין, כדי להתחיל טירונות בת שבועיים, לאחר שלא נמצא מועד אחר שבו היא יכולה לעבור אותה. בנבחרת עלה חשש שהיא לא תספיק להתאושש בזמן למשחקי אירופה, וכדי לא לסכן אותה גם היא תישאר בבית. הניקוד המוענק באליפות שווה ערך בערכו לזה המחולק בתחרויות גראנד פרי, ועל כן ניתן לוותר עליה.

"גפן סיימה שנה ראשונה של קריטריון אולימפי עם 4 מדליות ומקום 7 באליפות העולם ובמאסטרס", אמר מאמן הנבחרת שני הרשקו, "מבחינה מקצועית אין משמעות גדולה למשחקי אירופה ולתוצאה שם. עדיף לכולנו שגפן תתכונן להמשך הסבב העולמי בצורה מקצועית ושקטה מבלי לסכן אותה בפציעה שעלולה להיגרם אם היא לא תתאושש ותתכונן בצורה טובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ