ג'ירו ד'איטליה: בזמן שרוגליץ' וניבאלי מרוכזים זה בזה, דהר ריצ'רד קראפאס אל החולצה הוורודה

האקוודורי רכב לבדו ב-27 הקילומטרים האחרונים בדרך לניצחון בקטע ה-14 ולראשות הדרוג המצטבר. רוגליץ' במרחק שבע שניות ממנו, וכשבאוזניו מצלצלות אזהרותיו של יריבו הגדול במירוץ. מקום 88 לגיא ניב

אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
קראפאס חוגג אחרי קו הסיום, היום. רכב לבדוצילום: AFP
אמיר ענבר

המסקנה של וינצ'נזו ניבאלי מהדו-קרב שניהל עם פרימוז' רוגליץ' בהרים אתמול היתה כי השניים די מאוזנים. "לא היה הבדל גדול בינינו", קבע האיטלקי אחרי הקטע ה-13 בג'ירו ד'איטליה, "מבחינה פיזית ופסיכולוגית אנחנו בערך שווים". את הדברים האחרים שאמר אפשר לנתח בשתי דרכים. אחת היא ניסיונו לשבור לטובתו את השוויון בפן הפסיכולוגי. האחרת היא שפשוט נמאס לו.

הן בתום הקטע ה-12 והן בתום הקטע ה-13, השמיע ניבאלי טענות כלפי רוגליץ'. יום אחרי יום הלין על כך שהסלובני מסרב לעבוד בזמן המירוץ - לרכוב בקדמת החבורה המובילה, להובילה במרדף אחרי רוכבים שבורחים. בתום הקטע אתמול הוא סירב ללחוץ את ידו של רוגליץ' ושיחזר חילופי דברים ביניהם מהקטע. "הוא יושב על הגלגל שלי כל היום כדי שאגרור אותו. אמרתי לו 'אם ברצונך להצטלם בבית שלי, אראה לך את אוסף הגביעים שלי מתי שתרצה'", סיפר ניבאלי, "לא כך הוא צריך להתחרות אם הוא רוצה לזכות בג'ירו. אם ימשיך לרכוב כך, הוא לא ינצח בג'ירו הזה. אני לא אנצח, אבל גם הוא לא".

בזמן שרוגליץ' שומר על שתיקה, מנהלו המקצועי אנדי אנגלס גונן על הסלובני. "זה לא עניין של רצון להתחרות, אלא מהי הדרך הטובה ביותר להוציא אנרגיה", אמר אנגלס. כשנשאל אם הקרב על הזכייה בג'ירו מסתכם עתה ברוגליץ' ובניבאלי, הוא השיב: "אני לא רואה את זה כך. עדיין יש הרבה בחורים במשחק. הרוכבים האחרים צריכים לתקוף את פרימוז'".

רוגליץ' (בצהוב) וניבאלי רוכבים צמוד. המאבק המשיך גם היוםצילום: AFP

דבריו נפלו על אוזניים כרויות; הקטע ה-14 היום (שבת) כלל חמישה טיפוסים משמעותיים, וסדרת התקפות על הפייבוריט. על האחרונה והקטלנית שבהן חתום ריצ'רד קראפאס, שתקף 27 קילומטרים לתום הקטע מבלי שאיש יצליח להגיב ורכב לבדו עד לקו הסיום כדי לנצח בקטע שני בג'ירו השנה. האקוודורי בן ה-25, שאשתקד סיים רביעי בג'ירו, זינק בכך מהמקום השישי בדרוג המצטבר לראשון, כשהוא לוקח את החולצה הוורודה מיאן פולאנץ. רוגליץ' נותר שני, אך רחוק רק שבע שניות מהמקום הראשון לאחר שסיים – שוב – צמוד לניבאלי. עם זאת, מאחר שהאיטלקי היה השלישי לחצות את הקו, הוא קטף בונוס של ארבע שניות שצימק במעט את הפיגור שלו מהסלובני ל-1:40 דקות.

דבר ממה שקרה היום לא יטריד את רוגליץ', שכבר ציין כי הדבר החשוב באמת הוא להחזיק בחולצה הוורודה בתום הקטע האחרון. עוד ארוכה הדרך לקו הסיום בוורונה – ולמירוץ נגד השעון שמחכה שם, עוד דבר שמשחק לטובתו – אבל הג'ירו הזה הוא בכל זאת מבחן שכמותו טרם ידע הסלובני, שלראשונה ייכנס אל השבוע השלישי של גראנד טור עם מטרה על גבו. וניבאלי ואחרים - כל אחד בדרכו - ימשיכו לזרוק את החצים. לפעמים הם גם פוגעים.

קראפאס עם החולצה הוורודה. שאחרים ימשיכו לריבצילום: AFP

גיא ניב עבר בהצלחה עוד קטע קשה כשסיים 28:31 דקות אחרי קראפאס ודורג במקום ה-88, שני מבין רוכבי סייקלינג אקדמי ביום ההררי המורכב ביותר עד כה. רוב חבריו לקבוצה סיימו את הקטע יותר מ-12 דקות אחריו, כחלק מהחבורה שנעלה את הקטע. ניב עלה שני מקומות בדרוג המצטבר, למקום ה-114.

צמרת הדרוג בקטע ה-14 (סנט וינסנט - קורמאייר, 131 ק"מ):

1. ריצ'רד קראפאס (אקוודור, מוביסטאר) 4:02:23 שעות

2. סיימון ייטס (בריטניה, מיצ'לטון-סקוט) + 1:32 דקות

3. וינצ'נזו ניבאלי (איטליה, בחריין-מרידה) + 1:54 דקות

4. ראפאל מייקה (פולין, בורה-הנסגרוהה) זמן זהה

5. מיקל לאנדה (ספרדי, מוביסטאר) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר:

1. ריצ'רד קראפאס (אקוודור, מוביסטאר) 58:36:34 שעות

2. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, ימבו-ויסמה) + 7 שניות

3. וינצ'נזו ניבאלי (איטליה, בחריין-מרידה) + 1:47 דקות

4. ראפאל מייקה (פולין, בורה-הנסגרוהה) + 2:10 דקות

5. מיקל לאנדה (ספרדי, מוביסטאר) + 2:50 דקות

היום של סייקלינג אקדמי:

גיא ניב: מקום 88 בקטע, עלה שני מקומות למקום ה-114 בדרוג המצטבר

הרוכב הבולט בקטע: קריסטיאן סבראלי, מקום 43

הרוכב הבולט בדרוג: רובן פלאסה, מקום 62

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ