נייקי התחייבה להפסיק לקנוס ספורטאיות שנכנסו להריון - ענפים נוספים - הארץ

נייקי התחייבה להפסיק לקנוס ספורטאיות שנכנסו להריון

בתגובה על הביקורת הציבורית שקמה בעקבות דבריהן של מספר רצות אמריקאיות, הודיעה נייקי על שינוי מדיניות. "הזדמנות חשובה לתעשיית הספורט כולה להתקדם", נמסר מהחברה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אליסיה מונטאניו, באליפות ארצות הברית ב-2014
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

בתגובה על הביקורת הציבורית, ענקית הספורט נייקי התחייבה בסוף השבוע שלא תקנוס עוד ספורטאיות המקבלות ממנה חסות ונכנסו להריון. עד כה ניכתה החברה את התשלום על ביצועים במשך 12 חודשים לספורטאיות "שהחליטו להביא תינוק לעולם". נייקי לא תעשה זאת יותר, ומבטיחה להוסיף להסכמים סעיפים התומכים במדיניות החדשה.

בשבועיים האחרונים פורסמו במדור הדעות ב"ניו יורק טיימס" מאמרים וסרטונים של ספורטאיות שנתמכות כיום או נתמכו בעבר על ידי נייקי, בהן הרצות אליסיה מונטאניו, קארה גוצ'ר, פיבי רייט ואליסון פליקס. הן נאלצו לקבל החלטות קשות כשהתלבטו אם להיכנס להריון וסיפרו על העונשים הכספיים שהוטלו על ספורטאיות נייקי במקרה שכזה. "הבנו שנייקי יכולה לעשות יותר", מסרה סנדרה קריון-ג'ון, דוברת החברה, "זו הזדמנות חשובה לתעשיית הספורט כולה להתקדם ולהעניק תמיכה טובה יותר לנשים בספורט".

ממסי עד לונה צ'מטאיי

רוב חוזי האימוץ של הרצות - הנחשבים לעיקר הכנסתן - כוללים תנאי סף תלויי ביצועים לחלק מהתגמולים. אם הן לא עומדות בתנאים האלה, מכל סיבה שהיא, הספונסר עשוי להפחית את התשלום. ברוב המקרים אין החרגה בהסכמים לחופשת לידה.

"אם אנחנו רוצות להיות ספורטאיות ואמהות, זה פשוט משוגע", אמרה מונטאניו, רצה למרחקים בינוניים שהתפרסמה ב-2014 כשרצה באליפות ארצות הברית בעודה בחודש השמיני להריון. דבריה של מונטאניו מתקשרים גם לפרסומת של נייקי מתחילת השנה להעצמה נשית. פליקס, אצנית שזכתה בשש מדליות זהב אולימפיות, כתבה: "אם אני, אחת הספורטאיות המפורסמות ביותר של נייקי, לא יכולה להיות בטוחה לגבי החוזה שלי, מי כן?".

כתב: קווין דרייפר

לכתבה בניו יורק טיימס

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ