כריס פרום נפצע, יחמיץ את הטור דה פראנס - ענפים נוספים - הארץ

כריס פרום נפצע, יחמיץ את הטור דה פראנס

אלוף הטור ארבע פעמים בעבר התנגש בקיר בעודו דוהר במהירות של כ-60 קמ"ש בירידה, בהכנה לקטע במירוץ דופינה ליברה שהיווה חימום לטור. "זו תאונה קשה מאוד", אמר מנהל איניוס

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
כריס פרום, אתמול בדופינה ליברה. זמן ההיעדרות עדיין לא ידוע
כריס פרום, אתמול בדופינה ליברה. זמן ההיעדרות עדיין לא ידועצילום: AFP
אמיר ענבר
אמיר ענבר

אחרי שניסה בשנה שעברה ללכת על הדאבל של הג'ירו ד'איטליה והטור דה פראנס, וכשל בחלק השני, חזר העונה כריס פרום לתוכנית הבסיסית: זו שבמסגרתה הכל סובב סביב הטור. הדופינה ליברה - מירוץ בו זכה הבריטי לפני שלושה מארבעת ניצחונותיו בטור - סומן השבוע כקרש קפיצה לקראת המנה העיקרית בחודש הבא. במקום זאת, הוא כנראה סיים את העונה שלו.

הבוקר (רביעי) יצא פרום לרכוב בכביש שבמסגרתו היה אמור להתחרות בהמשך היום בקטע נגד השעון, כשעבר תאונה קשה. קבוצתו, איניוס (לשעבר סקיי), סיפרה שהתנגש בקיר בעודו דוהר במהירות של כ-60 קמ"ש בירידה. הנזק, לפי דיווחים, הוא שבר בעצם הירך. בטור דה פראנס הוא כבר לא ייקח חלק. תקופת היעדרותו טרם הוכרזה, אבל בראיון לטלוויזיה בצרפת העריך מנהל הקבוצה, דייב בריילספורד, כי "ייקח די הרבה זמן עד שיחזור להתחרות. זו תאונה קשה מאוד".

ממסי עד לונה צ'מטאיי

פרום בן ה-34 דורג במקום השמיני אחרי שלושה קטעים בדופינה, שהחל ביום ראשון האחרון ויסתיים ביום ראשון הבא. הטור דה פראנס ייצא לדרך ב-6 ביולי בבריסל. הבריטי זכה במירוץ ארבע פעמים בשנים האחרונות - ב-2013, 2015, 2016 ו-2017 - לפני שסיים בשנה שעברה במקום השלישי. הוא שאף להשתוות השנה לז'אק אנקטיל, אדי מרקס, ברנאר הינו ומיגל אינדוראין - שיאני הזכיות בטור עם חמש כל אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ