הישג לסייקלינג אקדמי: ניילנדס ניצח בקטע השני של הטור של הונגריה - ענפים נוספים - הארץ

הישג לסייקלינג אקדמי: ניילנדס ניצח בקטע השני של הטור של הונגריה

הרוכב הלטבי של קבוצת הרכיבה הישראלית נעזר בחמישה רוכבים של הקבוצה על מנת לנצח בפער של יותר מדקה על המדורג שני. ״ידעתי שאם 'יהיו לי רגליים' אוכל לעשות זאת", אמר לאחר הניצחון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
קירסטס ניילנדס חוצה את קו הסיום בהונגריה. "נחגוג ביום ראשון רק כשנבטיח את הנצחון בטור כולו"
קירסטס ניילנדס חוצה את קו הסיום בהונגריה. "נחגוג ביום ראשון רק כשנבטיח את הנצחון בטור כולו"צילום: נועה ארנון
איתמר קציר
איתמר קציר

קבוצת הרכיבה הישראלית סייקלינג אקדמי השיגה ניצחון מרשים בקטע השני בטור של הונגריה: קירסטס ניילנדס, אלוף לטביה ומי שנחשב לאחד מהרוכבים המבטיחים ביותר בקבוצה, ביצע בריחת סולו בעלייה האחרונה, ונטל את ההובלה בטור עצמו בפער של יותר מדקה על המדורג שני. 

התכנית לתקוף בטיפוס האחרון בקטע בין 201 הק״מ תוכננה מראש, כשחמישה רוכבים - ביניהם גיא שגיב ועומר גולדשטיין הישראלים - מסייעים לניילנדס להגיע אליה בפוזיציה אופטימלית. ״רצינו לעייף את המוביל מנואל בלאטי כדי שנוכל לגרום לו סבל ממשי בעליה האחרונה״, אמר גולדשטיין, שהוביל את הפלוטון בקצב רצחני לפני הבריחה. הטקטיקה עבדה, ואיפשרה לניילנדס לתקוף ולרכב לבדו את הקילומטרים האחרונים. 

ממסי עד לונה צ'מטאיי

״זה היה נצחון נפלא ואני מודה לכל חברי הקבוצה שלי שעזרו לי עד ההתקפה״, אמר ניילנדס בסיום, ״ידעתי שאם ׳יהיו לי רגליים׳ אוכל לעשות זאת. אבל עכשיו חייבים לשמור על זה. נחגוג ביום ראשון רק כשנבטיח את הנצחון בטור כולו״.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ