ענבל פיזרו למירי רגב: "ספורטאים פראלימפיים לא מקבלים מלגות"

המדליסטית הפראלימפית הבכירה שיגרה מכתב לראשי משרד הספורט, בהם השרה מירי רגב ומנכ"ל המשרד יוסי שרעבי, בו ציינה כי כבר חצי שנה שהספורטאים אינם נתמכים, וכתבה: "אנו מגיעים לשלב קריטי בו איננו יכולים להמשיך להתאמן ללא תמיכה"

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענבל פיזרו.
איתמר קציר
איתמר קציר

המדליסטית הפראלמיפית ענבל פיזרו שיגרה מכתב לשרת הספורט מירי רגב, ובו היא מתריעה על כך שהספורטאים הפראלימפיים ההישגיים של ישראל לא מקבלים מלגות חודשיות כבר חצי שנה, מאז תחילת 2019. 

"כבוד השרה, אני כותבת לך בשם הספורטאים הפראלמיפיים. צר לי שאני פונה אלייך בנסיבות אילו אך לא נותרה לי ברירה", כותב פיזרו. היא מציינת כי משרד הספורט פועל ליישור קו רוחבי בכל גופי הספורט בארץ, ושהספורטאים הפראלימפיים מברכים על כך, אך בשל כך נוצרו סיבוכים ביורקרטיים בין הגופים השונים אשר מונעים מהספורטאים לקבל את המלגות החודשיות שלהם.

"אנחנו מסתמכים על הכסף הזה לקיום יומיומי והמחסור בכסף משפיע על היכולת שלנו להתאמן כמו שצריך", מציינת השחיינית, "לא יכול להיות שייסגרו את העברת הכספים לתקופה כל כך ארוכה ויצפו מהספורטאים להמשיך להתאמן כרגיל ללא יכולת קיום. ספורטאינו הסתמכו על המלגות כאשר קיבלו החלטות בנוגע ללקיחת הלוואות, לימודים ושילוב חיי משפחה בתכנית אימונים עמוסה".

פיזרו כותבת: "עד עכשיו עשינו כל שיכולנו להמשיך להתאמן בצורה סדירה, ולא לפגוע בהכנה לאולימפיאדה שכן הובטח לנו שהמהלך יוסדר תוך חודשיים, אך אנחנו מגיעים למצב קריטי שבו איננו יכולים להתאמן ללא תמיכה,והספורטאים ייאלצו לקבל החלטות לגבי ההמשך". 

לסיום כותבת פיזרו כי הספורטאים מצפים שהמדינה תעשה הכל כדי להבטיח שהספורטאים יוכלו להתכונן כראוי לאולימפיאדת טוקיו 2020, ושהמהלך יוסדר עד סוף יוני, כדי שלא ייאלצו לעבור גם את החודש הקרוב ללא תמיכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ