איתמר קציר
איתמר קציר

אלופה: לינוי אשרם זכתה היום (ראשון) בשתי מדליות זהב ובמדליית כסף נוספת בגמרי המכשירים במשחקי אירופה במינסק. יממה אחרי שסיימה עם מדליית הכסף בגמר הקרב רב, ביצעה אשרם תרגיל כדור מעולה שזיכה אותה ב-22.500 נקודות, ונתן לה את המקום הראשון בגמר המכשיר. היא הקדימה את קטרין טאסבה הבולגריה ואת דינה אברינה הרוסיה. 

אשרם לא עצרה שם והשיגה מדליית זהב נוספת בתרגיל האלות. אחרי שאלופת העולם אברינה השיגה 22.600 בתרגיל שלה, עקפה אותה אשרם עם ציון מרשים של 22.700. בתרגיל הסרט, שאמש עמד בעוכריה, קיבלה אשרם ציון של 21.000 נקודות, שהספיק לה למדליית הכסף. תרגיל החישוק היה החלק הפחות מוצלח ביום של אשרם. היא הפילה אותו וקיבלה רק 15.900 נקודות, כך שדורגה במקום השישי והאחרון בגמר המכשיר. 

לינוי אשרם בגמר תרגיל הכדור. מדלית זהבצילום: עמית שיסל, מינסק / באדיבות הוועד האולימפי בישראל

"התחלתי את היום עם תרגיל חישוק לא כל כך טוב, אבל המאמנות שלי איילת זוסמן ולנה קופילנקו הצליחו לדבר אליי ולהגיד לי לעשות ריסטרארט", אמרה אשרם לאחר התחרות, כשהיא עונדת על צווארה את שלוש המדליות בהן זכתה היום, "אני שמחה שהצלחתי לחזור לעצמי לעוד שלושה תרגילים מאוד מאוד טובים ולזכות בשלוש מדליות". 

לינוי אשרם במהלך תרגיל האלות, שזיכה אותה במדליית זהב שנייהצילום: עמית שיסל, מינסק / באדיבות הוועד האולימפי בישראל

אתמול אשרם היתה רחוקה תרגיל אחד מהפתעה גדולה, כשהובילה על אלופת העולם אברינה, הנחשבת למתעמלת הטובה בעולם, במשך כל תחרות הקרב-רב. אלא שדווקא בתרגיל האחרון, הסרט, ביצעה אשרם תרגיל לא מוצלח והפילה את המכשיר, ולבסוף סיימה את התחרות עם מדליית הכסף בקרב-רב - התחרות היחידה שמופיעה בתכנית האולימפית.

לינוי אשרם במהלך תרגיל האלותצילום: עמית שיסל, מינסק / באדיבות הוועד האולימפי בישראל

בסך הכל זכתה אשרם בארבע מדליות עבור ישראל - שתיים מזהב, ושתיים מכסף. היא מיקמה את ישראל באופן זמני במקום החמישי בדרוג המדליות במשחקי אירופה, כשהיא עונה לבדה על הציפיות שהציב לעצמו הוועד האולימפי לפני היציאה למשחקי מינסק: לחזור מהם לפחות עם ארבע מדליות.

לינוי אשרם במהלך תרגיל הסרט היום. הספיק למקום השניצילום: עמית שיסל, מינסק / באדיבות הוועד האולימפי בישראל

כעת אשרם מתכוננת לתחרות החשובה ביותר של השנה, אליפות העולם, שתהווה גם את תחרות הקריטריון לאולימפיאדה. "התחרות הזו הביאה עבורי ניסיון מאוד גדול לקראת אליפות העולם, כי היו פה הבנות הכי טובות באירופה, שזה אומר הבנות הכי טובות בכלל", אמרה אשרם, "אני שמחה שעברתי את התחרות הזאת הכי טוב שאני יכולה, ואני באה הכי מוכנה לאליפות העולם".

אקרובטיקה. שלשת הסניור הישראלית סיימה במקום הרביעי בתרגיל המעורב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ