ספורט הארץ

רוג'ר פדרר פתח את עונת הדשא באופן חורק משהו. הוא שמט מערכות נגד ג'ו-ווילפריד צונגה ונגד רוברטו באוטיסטה-אגוט, אבל בשבוע האחרון העלה הילוך. היום (ראשון) זכה פדרר בפעם העשירית בקריירה בטורניר האלה, גובר על דויד גופן הבלגי 6:7, 1:6 בגמר ומשלים סיום אופטימלי להכנה לווימבלדון בשבוע הבא. 

"אני שמח שהיתה לי הזדמנות להיות כאן, כי באמת לא ידעתי אם אשחק בגמר נוסף בהאלה", אמר השווייצי בן ה-37 עוד לפני ההתמודדות. עבור פדרר, המדורג שלישי בעולם, מדובר בטורניר ההכנה היחיד לקראת ווימלבדון, זאת לאחר שהגיע עד לחצי גמר רולאן גארוס השנה. הוא הפך לשחקן השני אי פעם, אחרי רפאל נדאל, שזוכה בטורניר כלשהו 10 פעמים לפחות, ורשם תואר 102 בסך הכל בקריירה. 

עבור גופן היה זה גמר ראשון בסבב ה-ATP מאז 2017. הבלגי בן ה-28 דורג בשיאו שביעי בעולם, אך הידרדר מאז וניצב כיום במקום ה-33. גופן לא שבר את פדרר לאורך כל המשחק, אבל במערכה הראשונה גרר את פדרר לשובר שוויון, שבו נכנע 7:2. המערכה השנייה היתה המשך ישיר לשובר השוויון - דומיננטיות מוחלטת של פדרר שהשלים 6:7, 1:6 בתוך שעה וחצי. 

דויד גופן, היום. גמר ראשון בסבב מאז 2017צילום: LEON KUEGELER/רויטרס

התואר נשאר בארץ

ישי עוליאל זכה בטורניר בינלאומי שהתקיים בנתניה, עם סך פרסים של 15,000 דולר. עוליאל הישראלי גבר בגמר 6:3, 4:6, 3:6 על ז'ילברט קליאר ג'וניור מברזיל, לו הפסיד בשבוע שעבר בגמר טורניר בינלאומי נוסף בעכו. עוליאל הגיע לתחרות כמדורג רביעי בטורניר, בעוד קליאר ג'וניור דורג חמישי. 

"זה היה שבוע מצוין מבחינתי בנתניה ואני שמח שזכיתי", אמר עוליאל בסיום, "גם השבוע שעבר היה מוצלח. אני מודה לצוות האימון שלי - גבריאל מרקוס, הראל לוי, אנדי זינגמן וגיא גפני - ולדייויד סקווד שתומך בי". 

בטורניר הנשים המקביל בנתניה, גם כן על סך פרסים של 15,000 דולר, זכתה אנסטסיה זקארובה מרוסיה, המדורגת שישית, שניצלה פרישה של בת ארצה המדורגת שלישית אקטרינה וישנבסקאיה במצב של 2:6, 0:2. בגמר הזוגות לנשים ניצחו זקארובה ויקטרינה דמיטריצ'נקו מקזחסטאן 0:6, 4:6 את הישראליות שלי ברזניאק ולינה גלושקו. בגמר הזוגות לגברים זכו בן ג'ונס מבריטניה ו-ולאדיסלאב אורלוב מאוקראינה לאחר ניצחון בגמר 6:7 2:6 על הישראלים ינאי ברקאי וג'ורדן חסון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ