בגלל עונשים: לי קוכמן הפסיד בגמר אליפות אירופה וזכה במדליית כסף

הג'ודוקא הישראלי סיים במקום השני לאחר שספג את העונש השלישי דקה ו-21 שניות בתוך שלב ניקוד הזהב של קרב הגמר. על זכייתו במדליית הכסף יקבל קוכמן מענק כספי של 35 אלף ש"ח מהועד האולימפי ומשרד הספורט

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
קוכמן על הפודיום, היום. הנבחרת הישראלית התעלתה על הציפיות של הוועד האולימפי
קוכמן (משמאל) עם יתר המדליסטים, היום. הנבחרת הישראלית התעלתה על הציפיות של הוועד האולימפיצילום: VALENTYN OGIRENKO/רויטרס

טרם אליפות אירופה בג׳ודו, לי קוכמן לא נחשב לתקווה הבכירה של ישראל למדליה. הג׳ודוקא הישראלי בן ה-24 זכה עד היום במדליות רק בסבב הגראנד פרי, ונחשב להבטחה לא ממומשת. היום (שני), על אף ההפסד בגמר, ההבטחה הזו מומשה - קוכמן הפך לישראלי היחיד בנבחרת שיצאה לאליפות אירופה שחוזר עם מדליה, בצבע כסף. 

קוכמן פגש בגמר את מיקאיל אורלזר הטורקי, והקרב התנהל בצורה שקולה לרוב אורכו. הקרב נגרר לניקוד זהב לאחר ששני הצדדים לא הצליחו לצבור ניקוד בארבע הדקות הראשונות ולמעשה צברו רק עונשים (אחד לכל צד). דקה ו-21 שניות לתוך שלב ניקוד הזהב, קוכמן ספג את העונש השלישי - מה שנישל אותו ממדליית הזהב, והעניק אותה ליריבו. בכל זאת, עבור קוכמן מדובר בהישג אדיר, שיכול לתת לו תקווה גם לתחרויות חשובות יותר כמו אליפות העולם. שם, בצירוף היריבים מאסיה, זה כבר יהיה הרבה יותר קשה.

בחצי הגמר גבר בחצי הגמר על ההולנדי נואל ואן טאנד באיפון, ולמעשה הבטיח מדליה שישית של המשלחת הישראלית למשחקי אירופה, לאחר ארבע מדליות של לינוי אשרם ומדליית הזהב של סרגיי ריכטר בקליעה. בכך עלתה הנבחרת על הציפיות של הוועד האולימפי, שלושה ימים לאחר שנפתחו משחקי אירופה ביום שישי האחרון.

לי קוכמן מקבל את מדליית הכסף, היוםצילום: באדיבות ערוץ הספו

קוכמן גבר בסיבוב הראשון באיפון שהושג ארבע שניות לסיום על רפאל קוזלובסקי הפולני. בסיבוב השני ניצח גם כן באיפון את רפאל שוונדינגר מליכטנשטיין. בסיבוב השלישי התמודד מול קרישטיאן טות' ההונגרי והיה אגרסיבי יותר. קוכמן הצליח לסחוט ממנו דקה לסיום את העונש השלישי. ברבע הגמר התמודד מול מילאן רנדל הסלובקי וקוכמן שלט בקרב ונראה מצוין. לאחר שתי דקות יריבו הסלובקי קיבל שלושה עונשים והודח. 

על זכייתו במדליית הכסף באליפות אירופה במשחקי מינסק יקבל לי קוכמן מענק כספי של 35 אלף ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל ומשרד התרבות והספורט. מאמנו יקבל מחצית מהסכום.

לי קוכמן (בכחול) נגד יריבו הטורקי בגמר אליפות אירופה, היוםצילום: איגוד הג'ודו הישראלי

עוד במשחקי אירופה, שחקן הבדמינטון מישה זילברמן פתח את הופעתו באליפות אירופה במשחקי מינסק בניצחון מרשים 0:2 על הסלובני איביץ' מיא. מחר יתקיים משחקו השני. בזוגות מעורבים הלך לו קצת פחות טוב. מישה וסבטלנה זילברמן נוצחו 2:0 בידי רובין טבלינג וסלנה פלק מהולנד במשחק הראשון שלהם באליפות אירופה בזוגות מעורבים. 

קסניה פוליקרקובה, שחקנית הבדמינטון שעלתה לאחרונה לישראל, פתחה ביד ימין את הופעתה באליפות אירופה המתקיימת במשחקי אירופה במינסק עם ניצחון 0:2 על הארמנית לילית פוגוסיאן. 8:21 בראשונה ו-6:21 בשנייה. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ