איתמר קציר
איתמר קציר

מדליית זהב שלישית למשלחת הישראלית למשחקי אירופה במינסק: הקלע הישראלי סרגיי ריכטר זכה היום (שני) במדליית הזהב בקטגוריית רובה אוויר מ-10 מטרים במשחקי מינסק. ריכטר סיים עם 250.8 נקודות, כשהקדים את סרגיי קמינסקי שסיים במקום השני עם 250 נקודות בדיוק. במקום השלישי סיים פיליפ נפדצ'אל הצ'כי עם 228.9 נקודות.

ריכטר עלה לגמר מהמקום החמישי במוקדמות, בהן סיים עם 628.8 נקודות. בזכות המדליה, הבטיח ריכטר את מקומו בסגל ישראל למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. "שיחררתי היום הרבה מאוד לחץ שהצטבר במהלך העונה ומאז שהחלה חלוקת הקווטות לאולימפיאדת טוקיו", אמר ריכטר הנרגש לאחר טקס חלוקת המדליות. "מאז שהתחילו לחלק את הקווטות באליפות העולם, פיספסתי ארבע הזדמנויות להשיג את הקווטה. לפני ארבע שנים השגתי את הקווטה לריו 2016 במשחקי אירופה, אז האפשרות הזאת ישבה לי בראש, ציפיתי לזה אפשר לומר".

"הרגע הזה במהלך הגמר במהלך הגמר, כשכל הישראלים התחילו לצרוח כשהשגתי את הקווטה - זה היה רגע מיוחד. הלח. ירד ברגע הזה והתחלתי להתמודד עם האפשרות שאני אסיים ראשון. לשמוע את התקווה ולראות את דגל ישראל במשחקי אירופה, כשמימיני עומד מדליסט אולימפי ומשמאלי מדליסט מאליפות העולם, זה רגע מצמרר". 

סרגיי ריכטר היום, זכה במדליית הזהבצילום: עמית שיסל, מינסק / באדיבות הוועד האולימפי בישראל

בעבר זכה הקלע במדליית הזהב באליפות אירופה שנערכה באודנסה בשנת 2013 ובמדליית הארד במשחקי אירופה בבאקו 2015.

אתמול זכתה לינוי אשרם בשתי מדליות זהב ובשתי מדליות כסף במשחקי אירופה. כעת למשלחת הישראלית יש שלוש מדליות זהב ושתי מדליות כסף.

סרגיי ריכטר, היום במהלך התחרות צילום: עמית שיסל, מינסק / באדיבות הוועד האולימפי בישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ