מילאנו נבחרה לארח את אולימפיאדת החורף 2026

מילאנו ועיירת הסקי קורטינה גברו על שטוקהולם במכרז שהוכרע היום. על מנת למנוע מצב בו נבנים "פילים לבנים" לקראת המשחקים האולימפיים - ריכך הוועד האולימפי הבינלאומי את דרישותיו הפיננסיות מהמדינה המארחת

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש עיריית מילאנו וחברי המשלחת האיטלקית ברגע ההכרזה על מילאנו כמארחת של המשחקים האולימפיים ב-2026
ספורט הארץ

העיר מילאנו ועיירת הסקי קורטינה, שממוקמת בהרי הדולומיטים שבצפון איטליה, נבחרו לארח את אולימפיאדת החורף שתיערך בשנת 2026. זו תהיה הפעם השנייה ב-20 שנה בה תארח איטליה את אולימפיאדת החורף לאחר שאולימפיאדת 2006 נערכה בטורינו. 

היריבה העיקרית של מילאנו על האפשרות לארח את המשחקים היתה שטוקהולם שכחלק ממאמצי הקמפיין, שלחה את ראש העיר שניסה לשכנע מצביעים לבחור בשטוקהולם על ידי זה שעמד על הבמה ושר שירים של להקת אבבא. שטוקהולם הציעה לארח את משחקי החורף בשיתוף עם לטביה, שם נמצאת זירת מזחלות ברמה גבוהה.

הוועד האולימפי ריכך במעט את הדרישות הנוקשות שלו לערבויות פיננסיות ותמיכה ממשלתית מצד הערים המארחות, וזו אחת הסיבות שאיטליה - כלכלה שנמצאת במשבר כבר תקופה - הצליחה לזכות במכרז. אחת הסיבות לריכוך נובעת מהרצון להימנע מ"פילים לבנים" שנבנים במיוחד לכבוד התחרויות. זו גם הסיבה שבוועד האולימפי הבינלאומי העדיפו הצעות לאירוח המתפרשות על פני אזור ולא רק בעיר מסוימת, וזאת על מנת להקל על הצורך לבנות במיוחד עבור האולימפיאדה.

תושבי מילאנו חוגגים את ההכרזה על העיר כמארחת של המשחקים האולימפייםצילום: Antonio Calanni/אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ