מהג'ירו ד'איטליה ליער ברעם: מי יעמוד בדרכו של גיא ניב לתואר אלוף ישראל?

בשבת בבוקר תצא לדרך אליפות ישראל ברכיבת כביש - 117 ק"מ, 2,900 מטר של טיפוסים ופייבוריט אחד: גיא ניב, שסיים לפני פחות חודש את הג'ירו ד'איטליה. גיא שגיב והאלוף רועי גולדשטיין ינסו להפתיע

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא ניב. מגיע עם רוח גבית מאיטליה
אמיר ענבר
אמיר ענבר

בין מאות הרוכבים המקצוענים שמתחרים לאורך השנה ברחבי העולם, לבושים בחולצות קבוצותיהם, ישנם הטווסים הבודדים שמתהדרים בצבעים נוספים. לתואר האלוף הלאומי ברכיבת כביש נלווית גם הזכות להבליט את המעמד דרך חולצה מיוחדת הנושאת את צבעי הדגל. בשבת, התואר הזה והזכות הזו יעמדו על הפרק, באליפות ישראל 2019 שתוזנק ב-7:30 בבוקר ביער ברעם שבצפון המדינה.

פחות מחודש לאחר שסיים את הג'ירו ד'איטליה, ושבועיים אחרי שהוכתר בדרום לאלוף הארץ ברכיבה נגד השעון, שואף גיא ניב לנצל בצפון את יכולת הטיפוס שלו כדי להשלים דאבל במסלול שיכלול קרוב ל-2,900 מטר של טיפוסים במסלול בן 117 קילומטרים. בדרכו עומדים בין השאר כמה מחבריו לקבוצת סייקלינג אקדמי, בהם גיא שגיב, שהשלים את הג'ירו אשתקד; האלוף בשנתיים האחרונות, רועי גולדשטיין; ואחיו עומר גולדשטיין. "אני רואה בעצמי מועמד לניצחון", אמר ניב, "יהיה קרב קשה מאוד כי גיא שגיב חוזר לכושר מצוין והאחים גולדשטיין יעבדו יחד כדי שאחד מהם ינצח".

ב"אחים גולדשטיין" מדבר ניב לא רק על רועי ועומר, אלא גם על עידו, הצעיר מהשלושה ורוכב העתודה של סייקלינג אקדמי, שמסומן כמי שבעיקר יעזור לאחיו. "אני רואה את עצמי כפייבוריט הראשי לניצחון", הצהיר עומר בן ה-22, "אף אחד לא מפחיד אותי ואני רעב מאי פעם להשיג את התואר". רועי (26), מצדו, אמר: אין מצב שאני מוותר על זה, כי אין הרגשה נפלאה מלהתחרות בעולם עם חולצת המגן דוד".

גיא שגיב בפעולה, בשנה שעברהצילום: ניר קידר

הדומיננטיות של סייקלינג אקדמי מתבטאת בכך שצ'ל קרלסטרום, מנהל הקבוצה, הגיע ארצה כדי לנהל את המירוץ של אקדמי, ששולחת לאליפות גם את איתמר איינהורן בן ה-21. "אולי יש מטפסים חזקים ממני, אבל אני בכושר טוב ומרגיש חזק ומוכן", אמר איינהורן. כך גם שגיב, פעמיים אלוף ישראל לפני גולדשטיין, שסבור כי התגבר על הירידה שהשאירה אותו השנה מחוץ לג'ירו. ״השתפרתי מאוד לאחרונה ואני לא רוצה לחשוב על תרחיש שאני לא נלחם על ניצחון", אמר, "אבל אם להיות כן, אז לפחות ארבעה מאיתנו יכולים לקחת את החולצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ