אחרי שהודח מווימבלדון, טומיק נקנס ב-45 אלף ליש"ט בגין "אי עמידה בסטנדרטים"

ברנרד טומיק, המדורג 96 בעולם, הודח תוך 58 דקות בלבד מול ג'ו וולפריד-צונגה וספג קנס ממנהלי הטורניר. "מכל השחקנים מצופה לעמוד בסטנדרטים המקצועניים, הופעתו של טומיק לא עמדה בהם", נמסר מווימבלדון

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברנרד טומיק, במשחק מול צונגה. לא התאמץ מספיק
ברנרד טומיק, במשחק מול צונגה. לא התאמץ מספיקצילום: AFP

ניק קיריוס - שיפגוש הערב (חמישי) את רפאל נדאל למשחק מרתק בסיבוב השני של ווימבלדון - אמנם נחשב ל"ילד הרע" של הטניס העולמי, אבל שחקן אוסטרלי אחר מאיים לקחת ממנו את הבכורה. ברנרד טומיק, המדורג 96 בעולם שכבר הסתבך בשורת שערוריות, נקנס על ידי ווימבלדון ב-45,000 ליש"ט על כך ש"לא עמד בסטנדרטים מקצועיים" בהפסדו לג'ו ווילפריד-צונגה. בכך נלקחו ממנו על הכספים בהם זכה על השתתפותו בטורניר.

המשחק של טומיק אכן נגמר מהר באופן תמוה. הוא הפסיד 6:2, 6:1, 6:4 לצרפתי תוך 58 דקות בלבד, במה שהפך למשחק הגברים הקצר ביותר בווימבלדון מזה 15 שנה. השופט הראשי של הטורניר קבע הלכה למעשה שטומיק לא התאמץ לנצח, והיות שגם על הופעה בסיבוב הראשון בגראנד סלאם מקבלים השחקנים סכום כסף נכבד, ניתנת לו אפשרות לקנוס על כך את השחקן.

בהצהרה הרשמית של ווימבלדון נכתב: "מכל השחקנים מצופה לעמוד בסטנדרט מקצועני בכל משחק גראנד סלאם. מתוך כבוד למשחקי הסיבוב הראשון, אם לדעתו של השופט השחקן לא עמד בסטנדרטים המקצועניים הנדרשים, לשופט מותר לקבוע כי השחקן ייכנס בסכום שיכול להגיע עד לסך הפרסים על הופעה (והפסד) בסיבוב הראשון. לדעתו של השופט, הופעתו של טומיק לא עמדה בסטנדרטים, ועל כן הוחלט לקנוס אותו בסכום המקסימלי". זהו כנראה הקנס הגבוה ביותר שניתן לשחקן טניס על עבירה מסוג זה. 

טומיק - שבעבר טען לגביו לייטון יואיט כי איים עליו ועל בני משפחתו - כבר נקנס על אירוע דומה בווימבלדון בעבר. לפני שנתיים, כשהפסיד בסיבוב הראשון למישה זברב, אמר שהשתעמם במהלך המשחק וקרא לאיש הכושר שלו למגרש על אף שלא היה פצוע. הוא ספג קנה של יותר מ-11 אלף ליש"ט ונזרק על ידי ספונסר המחבטים שלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ