טור דה פראנס: לנצח בקטע, ועל הדרך לשדרג את המשכורת

אליה ויביאני עדיין לא יודע באיזו קבוצה יתחרה בעונה הבאה, וסבור שהופעתו בצרפת תשפיע על גובה חוזהו. הפוטו-פיניש בתום הקטע הרביעי, בסיועו של המחזיק בחולצה הצהובה, הקנה לאיטלקי ניצחון ראשון בקריירה בטור, ואולי יותר מכך

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אליה ויביאני
אמיר ענבר
אמיר ענבר

בזמן שרגליו מדוושות בימים אלו בהווה, ראשו של אליה ויביאני נמצא כבר חלקית לפחות בעתיד. שבועות לפני פתיחת שוק ההעברות באופניים, גוברת ההערכה שהספרינטר האיטלקי יעזוב בסוף העונה את דוסוננק-קוויק סטפ. שמו אמנם כבר נקשר ישירות לקבוצת קופידיס, אבל ויביאני טוען כי דבר לא הוכרע. יתרה מכך, הוא סבור שהופעותיו בטור דה פראנס ישפיעו ישירות על זהות קבוצתו ב-2020. וגם על משכורתו.

"אני חושב שאני ראוי לזה אחרי העונה שהיתה לי בשנה שעברה, כך שכעת נראה מי ייתן לי חוזה גדול", אמר השבוע ויביאני ל"סייקלינג ניוז", "עדיין לא חתמתי בשום מקום. הרצון שלי, כמו שתמיד אמרתי, הוא להישאר כאן. אנחנו כאן בטור ואני רוצה לנצח בטור. הטור הזה כנראה יכריע היכן אהיה בשנה הבאה, אבל דבר עדיין לא הוכרע".

בגיל 30, ויביאני הוא מהספרינטרים הטובים בענף, בעל ניצחונות בחמישה קטעים של הג'ירו ד'איטליה ושלושה בוואלטה א'אספניה, אך העונה הנוכחית שלו אפורה יחסית לקודמת. בלטו במיוחד הופעותיו המאכזבות בג'ירו, כשלא הצליח לנצח הפעם אפילו בקטע אחד בטרם נטש את המירוץ באמצע הדרך כדי להתרכז בהכנות להופעתו השנייה בלבד בטור דה פראנס.

מאז הוא הצליח להתאושש, מחדד את רגליו עם שני ניצחונות בטור השווייצי, אך בשבת חווה אכזבה גם בקטע הראשון של הטור דה פראנס כשלא הצליח לנצח בקטע ולזכות בחולצה הצהובה הראשונה. היום (שלישי), בהזדמנות השנייה שלו, הצליח ויביאני לתקן - גם בתמיכת המחזיק הנוכחי בחולצה הצהובה, חברו לקבוצה ז'וליאן אלאפיליפ. הצרפתי היה בין רוכבי דוסוננק-קוויק סטפ שסייעו לוויביאני בדרך לספרינט האחרון אל קו הסיום, בו הקדים בפוטו-פיניש את אלכסנדר קריסטוף וקיילב יואן.

בעודו מסמן "1" ליד מספר הניצחונות בקריירה שלו בקטעי הטור, אולי שינה ויביאני גם איזה נתון בחוזה העתידי שלו. "פשוט הייתי צריך לעשות את העבודה שלי במאות המטרים האחרונים", אמר, "הייתי מרוכז ברכבת שלי, וזו היתה עבודה קבוצתית מושלמת. זה חשוב לי מאוד. זו היתה המטרה הגדולה של השנה".

דוסוננק-קוויק סטפ יכולה כעת לסמן וי על שתיים כאלו, יממה אחרי שאלאפיליפ ניצח בקטע והשתלט על החולצה הצהובה, עליה שמר היום. בצמרת הדרוג המצטבר ובין המועמדים לניצחון בטור לא חלו שינויים, לקראת יום טיפוסים מאתגר יותר מחר - ולקראת הקטע הראשון בהרים ביום חמישי. אז, ויביאני יוכל להמשיך לחשוב על העתיד בעודו מנסה לשרוד בהווה.

צמרת הקטע הרביעי (ריימס - נאנסי, 213.5 ק"מ):

1. אליה ויביאני (איטליה, דוסוננק-קוויק סטפ) 5:09:20 שעות

2. אלכסנדר קריסטוף (נורווגיה, UAE טים) זמן זהה

3. קיילב יואן (אוסטרליה, לוטו-סודל) זמן זהה

4. פטר סגאן (סלובקיה, בורה-הנסגרוהה) זמן זהה

5. דילן גרונווחן (הולנד, יומבו-ויסמה) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר:

1. ז'וליאן אלאפיליפ (צרפת, דוסוננק-קוויק סטפ) 14:41:39 שעות

2. ואוט ואן ארט (בלגיה, יומבו-ויסמה) + 20 שניות

3. סטיבן קרויסוויק (הולנד, יומבו-ויסמה) + 25 שניות

4. ג'ורג' בנט (ניו זילנד, יומבו-ויסמה) + 25 שניות

5. טוני מרטין (גרמניה, יומבו-ויסמה) + 40 שניות

מלך המאיצים (החולצה הירוקה): פטר סגאן (סלובקיה, בורה-הנסגרוהה)

מלך ההרים (החולצה המנוקדת): טים וולנס (בלגיה, לוטו-סודל)

הצעיר המצטיין (החולצה הלבנה): ואוט ואן ארט (בלגיה, יומבו-ויסמה)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ