בשל העובדה שתייצג את ישראל, חנין נאסר סופגת איומים ברשת

הקופצת לגובה שתייצג את ישראל באליפות אירופה עד גיל 23 שתיפתח בחמישי נמצאת במרכז סערה ברשת. גורמים פלסטיניים ותומכי חרם מפעילים לחץ על נאסר שתסרב לייצג את המדינה

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנין נאסר. ארגון "חיראק חיפה" קרא לה לסרב לייצג את המדינה
איתמר קציר

הקופצת לגובה חנין נאסר, שעומדת לייצג את ישראל באליפות אירופה עד גיל 23 שתיפתח מחר (חמישי), סופגת בימים האחרונים איומים מגורמים פלסטיניים ותומכי חרם על ישראל בשל העובדה שתייצג את המדינה.

ארגון "חיראק חיפה" (ילדי חיפה) פרסם פוסט בפייסבוק לפיו שלח מכתב אישי לנאסר, ובו הוא מבקש ממנה לחזור בה מייצוג ישראל, וציין כי הוא מוכן לתמוך בה במקרה שתמשוך את השתתפותה באליפות ומייצוג ישראל. בפוסט בפייסבוק הם כותבים לנאסר: "מה יישאר לאדם אם הוא יזכה בכל העולם ויפסיד את עצמו?".

הארגון כותב בפוסט: "לאחר שמיצינו את כל הניסיונות לתקשר עם הספורטאית חנין נאסר לשווא, ועל אף שסיפקנו לה חלופות להשלים את התקדמותה הספורטיבית דרך מועדוני ספורט בינלאומיים ומאמנים אולימפיים נכבדים, כמו גם נכונות של גופים שונים לתמוך בה כלכלית ולחבק את הכישרון המבטיח הזה, חנין לא מקשיבה לקול העם שלה וקול האמת, ובכל זאת נחושה להשתתף תחת השם 'ישראל' בתחרויות הקפיצה לגובה באירופה", כתב הארגון בפוסט, "אנחנו מגנים את הייצוג שלה למען הישות הציונית אשר עקרה את עמנו, והשימוש שלה כעלה תאנה כדי לחפות על הגזענות והפשעים של ישראל".

מאז פרסום הפוסט הוא זכה לשיתופים ממספר עמודים התומכים בחרם על ישראל. מנגד, ארגון "אם תרצו" שהיה הראשון לגלות את הפוסט גינה אותו, ומפרסם תגובות נגד של ערבים-ישראלים התומכים בנאסר - כמו למשל יוסף חדאד. "לא ניתן לקיצוניים לפגוע בהשתלבות החברה הערבית במדינת ישראל", כתב חדאד, "לא נעצור ונמשיך לפעול עד שיהיו כמה שיותר חנין נאסר וכמה שפחות חנין זועבי בקרבנו". מנגד, ארגון "חיראק חיפה" ממשיך לשתף גם את הפוסטים של תנועת אם תרצו, ולקרוא לנאסר להחרים את התחרות.

פוסט התמיכה של יוסף חדאד

איגוד האתלטיקה מסר בתגובה:"חנין נאסר היא ספורטאית מצטיינת ואנו גאים בה מאוד. חנין מצטרפת לספורטאים רבים מענפים שונים, יהודים וערבים, אזרחי מדינת ישראל אשר מייצגים את ישראל מקום המדינה. ספורט זו במה לקירוב לבבות ואחדות ועל במה זו אין מקום לפוליטיקה. אנו גאים ושמחים שחנין מייצגת אותנו בחו''ל ומאחלים לה בהצלחה גדולה בתחרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ