יום שקט בטור דה פראנס? לפוגלסנג ולתומאס הוא כאב במיוחד

הדני נאלץ לפרוש במהלך הקטע ה-16 אחרי שהתרסק ונפצע, גם האלוף פגש את הכביש. לעיני אשתו ובתו, ניצח קיילב יואן בקטע נוסף: "יש לי שניים, אני לא מאמין"

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קיילב יואן
אמיר ענבר
אמיר ענבר

עם טמפרטורות שהתקרבו ל-40 מעלות וחשש כבד מרוחות צד – מהסוג שכבר גרם נזק כבד לטיבו פינו ואחרים – אפילו יום מישורי בטור דה פראנס סומן כבעל פוטנציאל להסתבכות. "זה אמור להיות יום לספרינטרים, אך כל כך הרבה קרה שאתה לעולם לא יודע", אמר הבוקר (שלישי) גארנט תומאס לפני הקטע ה-16. ואז, קרו עוד כמה דברים.

במוקד של אחד מהם עמד תומאס עצמו, שהתרסק בפעם השלישית במירוץ השנה. "פשוט מתסכל, זה היה כל כך אירוע חריג", אמר בסיום. העיתוי המוקדם של הנפילה איפשר לאלוף לצמצם את הנזק לחבלות וחתכים בזרועו. הוא חזר לדבוקה ולא איבד זמן. יקוב פוגלסנג לא היה כה בר מזל. הדני, שהתרסק גם בקטע הראשון, נפל היום כ-28 קילומטר לסיום וקם רק כדי להיכנס לאמבולנס ולפרוש. פוגלסנג היה אחד הרוכבים הלוהטים העונה, עם ניצחונות בקריטריום דופינה ובליאז'-באסטון-ליאז', אבל בטור דורג רק תשיעי עד כה, במרחק של יותר מחמש דקות מהחולצה הצהובה. לא רק שלא יגיע אליה, הוא גם לא יגיע לפריז.

כשרוכבי גרופאמה-FDJ מתייצבים בראש כדי לוודא שפינו יעבור הפעם בשלום את רוחות הצד, שרדה הדבוקה את האזור המסוכן בקטע ה-16. ואז היא הגיעה לאזור הנחשק ביותר ביום כזה עבור המתמודדים על הזכייה בטור - שלושת הקילומטרים האחרונים, בהם גם תאונה לא תעלה להם בזמנים. מכאן ואילך, כשהסטטוס-קוו בצמרת נשמר, דיברו הרגליים והמנועים של הספרינטרים. ובעיקר של קיילב יואן, שלמוטיבציה שלו התווספה הנוכחות של אשתו ובתו בקהל.

יקוב פוגלסנג פורש מהטור, היוםצילום: AFP

הרוכב האוסטרלי פתח את הופעתו הראשונה בטור עם סדרה של תסכולים, אבל עכשיו כבר יש לו שני ניצחונות רצופים בקטעי הספרינט – המאיץ הראשון במירוץ השנה שמנצח פעמיים. למרות שאיבד בדרך את רכבת הרוכבים שלו, מחק יואן פיגור בעשרות המטרים האחרונים, כשגם אליה ויביאני לא מצליח לעמוד בקצב שלו. פטר סגאן הסתפק במקום הרביעי, אבל הנקודות שאסף לאורך הדרך קירבו אותו עוד יותר לזכייה שביעית בחולצה הירוקה.

"הרגשתי כל כך גרוע במהלך היום – החום ממש השפיע עליי", סיפר יואן, "אמרתי בעבר שזה פשוט חלום להיות כאן. לנצח בקטע אחד היה דבר גדול כל כך, וכעת יש לי שניים. אני לא מאמין". עכשיו נשארו לו שלושה דברים בצרפת: לשרוד את האלפים, לסיים גראנד טור ראשון בקריירה אחרי שפרש במהלך כל הקודמים, ולספק קינוח בדמות ניצחון בפריז, בקטע האחרון שמיועד למאיצים.

צמרת הקטע ה-16 (נים – נים, 177 ק"מ):

1. קיילב יואן (אוסטרליה, לוטו-סודל) 3:57:08 שעות

2. אליה ויביאני (איטליה, דוסוננק-קוויק סטפ) זמן זהה

3. דילן גרונווחן (הולנד, יומבו-ויסמה) זמן זהה

4. פטר סגאן (סלובקיה, בורה-הנסגרוהה) זמן זהה

5. ניקולו בוניפאצו (איטליה, דיירקט אנרגי) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר:

1. ז'וליאן אלאפיליפ (צרפת, דוסוננק-קוויק סטפ) 64:57:32 שעות

2. גארנט תומאס (בריטניה, איניוס) + 1:35 דקות

3. סטיבן קרויסוויק (הולנד, יומבו-ויסמה) + 1:47 דקות

4. טיבו פינו (צרפת, גרופאמה) + 1:50 דקות

5. אגן ברנאל (קולומביה, איניוס) + 2:02 דקות

מלך המאיצים (החולצה הירוקה): פטר סגאן (סלובקיה, בורה-הנסגרוהה)

מלך ההרים (החולצה המנוקדת): טים וולנס (בלגיה, לוטו-סודל)

הצעיר המצטיין (החולצה הלבנה): אגן ברנאל (קולומביה, איניוס)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ