לוגו אי-פי
אי-פי

שני אנשים נהרגו ו-16 נפצעו בקריסת מרפסת פנימית הלילה (בין שבת לראשון) במועדון בגוואנגז'ו, דרום קוריאה, כך על פי הרשויות במדינה. בין הפצועים ישנם גם ספורטאים זרים שהתחרו באליפות העולם לשחייה הנערכת בימים אלה בעיר. בעת האירוע, בשעת לילה מאוחרת, נכחו מאות אנשים במועדון הנמצא בסמוך לכפר הספורטאים.

שני ההרוגים הם אזרחי דרום קוריאה, ובין הפצועים ישנם שמונה ספורטאים - שלושה אמריקאים, שניים מניו זילנד, אחד מהולנד, אחד מאיטליה ואחד מברזיל. רובם נפצעו באופן קל, וכבר שוחררו מבית החולים. על פי המשטרה המקומית, אחד מהבעלים המשותפים של המועדון נעצר ושלושה נוספים זומנו לחקירה, שבה ייבדק אם המרפסת שקרסה נבנתה ללא אישור.

הכניסה למועדון שבו אירעה התאונה, הבוקרצילום: Lee Jin-man/אי־פי

הספורטאים האמריקאים הם שחקני כדורמים, כך על פי גורם במשטרה המקומית שביקש שלא לפרסם את שמם בשלב הזה מטעמי פרטיות. לדבריו, רוב הספורטאים סובלים מפגיעות קלות, אבל אחת השחקניות האמריקאיות נזקקה לניתוח. "זו טרגדיה נוראה", אמר כריסטופר ראמזי, מנכ"ל התאחדות הכדורמים האמריקנית, "שחקנים מנבחרות הגברים והנשים שלנו חגגו את זכייתן של הנשים באליפות העולם, כשהתרחשה הקריסה במועדון ציבורי. לבנו עם קורבנות התאונה ומשפחותיהם".

חברי נבחרות הכדורמים של ניו זילנד נכחו גם כן במקום, וקפטן הגברים מאט סמול תיאר כאוס מוחלט. "הכל היה עסקים כרגיל ואז הרצפה קרסה מתחת לרגלינו, פשוטו כמשמעו", אמר סמול בריאיון טלפוני לתחנת רדיו בניו זילנד, "אף אחד מהנבחרת לא נפגע - שזה טוב - אבל כולם עברו טלטלה. עשינו מה שהיינו יכולים, אבל לא באמת היינו יכולים לעשות הרבה. חלק מהאנשים היו במצב חמור". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ