עוזי דן
עוזי דן
קסטר סמניה במקצה ה-800 מטרים בדיאמונד ליג, בחודש מאי האחרון
קסטר סמניה במקצה ה-800 מטרים בדיאמונד ליג, בחודש מאי האחרוןצילום: AFP
עוזי דן
עוזי דן

קסטר סמניה לא תוכל להגן על תוארה כאלופת העולם בריצת 800 מטר באליפות העולם שתיערך בספטמבר בדוחא - כך קבע היום (רביעי) בית הדין לבוררות בספורט (CAS). בכך הופך בית הדין את ההחלטה הקודמת, הזמנית, שהתקבלה בחודש יוני ומקבל את עמדת התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF), שדורשת ממנה להשתמש בתרופות מדכאות טסטוסטרון.

כזכור, ב-IAAF הודיעו שעל מנת שסמניה תוכל להתחרות בריצות הקצרות ממרחק של 1,500 מטרים, עליה לקבל טיפול הורמונלי שיפחית את רמות הטסטוסטרון בגופה. בחודש מאי האחרון ה-CAS אישר את החלטת IAAF וסמניה ערערה על ההחלטה תוך שהיא מבקשת אישור להתחרות עד לפסיקה סופית בעניין. לאחר כחודש ב-CAS החליטו לקבל את בקשתה ובהתאחדות האתלטיקה ערערו גם על החלטה זו. כעת, לאחר דיון נוסף, החליטו ב-CAS לקבל את עמדת ההתאחדות וסמניה לא תוכל להתחרות באליפות העולם הקרובה.

"אני מאוכזבת מאוד שלא תינתן לי ההזדמנות להגן על התואר שלי", אמרה סמניה לאחר ההחלטה, "זהו תואר שעבדתי בשבילו קשה מאוד. זה לא יעצור אותי מהמשך המאבק על זכויות האדם של כל הספורטאיות והאתלטיות". סמניה חזרה שוב על הצהרתה כי לא תהיה מוכנה להשתמש בתרופות כדי להשתתף בתחרויות של התאחדות האתלטיקה העולמית.

קסטר סמניה בת ה-28 זכתה בשתי מדליות זהב אולימפיות ובשלוש אליפויות עולם בריצות ל-800 מטר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ