אחרי 4,000 קילומטר: רוכבת אופניים גברה על 263 רוכבים וניצחה בתחרות בין-יבשתית

פיונה קולבינגר, חוקרת סרטן בת 24 מגרמניה, עשתה היסטוריה כשהיתה לאישה הראשונה המנצחת בתחרות בין-יבשתית. בתחרות השתתפו כ-263 רוכבים נוספים כש-220 מהם גברים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קולבינגר, במהלך התחרות. 19 שעות רכיבה ביום
קולבינגר, במהלך התחרות. 19 שעות רכיבה ביוםצילום: AFP

במירוץ שהחל בבורגאס שבבולגריה והסתיים בבריטאני בצפון-מערב צרפת, נקבע כי פיונה קולבינגר היא המנצחת. חוקרת הסרטן בת ה-24 מגרמניה סיימה את המסלול לאחר 10 ימים ו-2:48 שעות ורכבה כ-4,000 קילומטר עד שהגיעה ליעד. זוהי היתה התחרות הראשונה בה משתתפת קולבינגר.

היא גברה על 263 רוכבים ורוכבות אחרים, מהם 220 גברים. ביום החמישי לתחרות היא עברה להוביל ושינתה את שגרת יומה על מנת לשמור על יתרונה. היא החליטה לרכב במשך 19 שעות ולנוח חמש שעות עד לסיום - וניצחה. 

"אני ממש מופתעת שניצחתי", אמרה קולבינגר לתקשורת לאחר זכייתה, "כשהתחלתי את המירוץ קיוויתי לסיים בין הראשונות אצל הנשים אך מעולם לא חשבתי שאנצח את כל המירוץ".  למרבה ההפתעה היא לא חושבת שעשתה את המקסימום: "יכולתי להתאמץ יותר ויכולתי לישון פחות".

מירוץ האופניים הבין-יבשתי הוא מירוץ עצמאי המתקיים זו השנה השביעית. הרוכבים מתכננים לעצמם את המסלול ליעד ובוחרים לעצמם את זמני ההפסקה והמנוחה. במהלך המירוץ יש ארבע נקודות מעבר שדרכן הרוכבים חייבים לעבור כדי לוודא מעבר במסלולים מסוימים. בסך הכל הרוכבים עוברים לפחות כ-4,000 קילומטר עד להגעה ליעד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ