פורסמו הקריטריונים בג'ודו לקראת טוקיו: כך יכריעו בין שני ג'ודוקא באותו משקל

הג'ודוקא שידורג גבוה יותר בדירוג האולימפי בתום התקופה שקבעו איגוד הג'ודו והיחידה לספורט הישגי, יטוס למשחקים בשנה הבאה

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פליקר ושמאילוב
איתמר קציר

פחות מחודש לפני אליפות העולם, איגוד הג׳ודו פרסם את הקריטריונים שעל פיהם ייבחרו הספורטאים שייצגו את ישראל באולימפיאדת טוקיו, במידה שהאיגוד יצטרך להכריע בין שני ג׳ודוקא באותו המשקל. בשורה התחתונה, הדירוג האולימפי יהיה זה שייקבע - מי שידורג גבוה יותר בתום התקופה שקבעו איגוד הג׳ודו והיחידה לספורט הישגי, יהיה זה שיטוס.

מועד ההכרעה הראשוני יהיה פברואר 2020, מיד לאחר גראנד סלאם דיסלדורף. על פי אמות המידה, שנקבעו בשיתוף עם היחידה לספורט הישגי, ספורטאי המדורג במקומות 1 עד 12 בדירוג האולימפי יהיה זה שייצג את המשחקים, אלא אם יש ג׳ודוקא אחר באותו משקל המדורג מעליו. במצב שבו יש שני ג׳ודוקא במקומות 1 עד 12 בעולם, הפער ביניהם צריך להיות של ארבעה מקומות בדירוג האולימפי - למשל, מקום ראשון בעולם ומקום חמישי. אם הפער ביניהם קטן מחמישה מקומות, תעבור ההכרעה למועד הבא - לאחר גראנד סלאם יקטרינבורג בחודש מארס. לאחר מועד זה, הג׳ודוקא המדורג גבוה יותר מבין השניים יהיה זה שייצא לאולימפיאדה, בלי קשר להפרש בינו לבין המדורג אחריו.

המסמך שהוציאו איגוד הג׳ודו והיחידה לספורט הישגי מדגיש שהדירוג האולימפי נספר על פי ספורטאי אחד ממדינה, וכך גם יחושבו הפערים בין הג׳ודוקא בדירוג. למשל, אם ספורטאי אחד מדורג במקום השני בעולם וספורטאי אחד במקום העשירי, אך ביניהם יש מספר ספורטאים מאותה מדינה, ייתכן שהפער האמיתי ביניהם יהיה פחות מארבעה מקומות.

בנוסף, המסמך מדגיש שאם הושגה הכרעה כבר בשלב הראשון בין הספורטאים, התחרות לא תעבור לשלב השני, וכן הלאה. כלומר, אם יש רק ספורטאי אחד המדורג במקומות 1 עד 12 בעולם בחודש פברואר 2020, הוא יטוס. אם יש שני ספורטאים שמדורגים במקומות 1 עד 12 אך הפער ביניהם גדול מארבעה מקומות, זה שמדורג גבוה מביניהם יטוס. גם אם הפער יצטמצם עד חודש מארס, לא תהיה לכך השפעה על ההחלטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ