"לא אהבתם אותנו מספיק?": בדמעות, סימון ביילס תוקפת בחריפות את האחראים בפרשת נסאר

הכוכבת הגדולה של אולימפיאדת ריו 2016, שנפלה קורבן בפרשת לארי נסאר, דיברה בתום אימון שגרתי על הטראומה ותקפה את התאחדות ההתעמלות האמריקאית: "קשה לבוא לפה, לארגון שאיכזב אותנו כל כך הרבה פעמים"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סימון ביילס. "בכל פעם שאני הולכת לרופא באימונים, אני לא רוצה לקבל טיפול"
ספורט הארץ

המתעמלת סימון ביילס כבשה את לב העולם באולימפיאדת ריו 2016, כשזכתה בארבע מדליות זהב ביכולת יוצאת דופן, תוך שהיא מציגה אישיות חיובית, קופצנית וחייכנית. נדמה שאף אחד לא ידע מה עובר עליה - ועל מאות מתעמלות אחרות בנבחרת ההתעמלות האמריקאית לאורך השנים - מתחת לפני השטח.

בשנה האחרונה גם ביילס כבר לא מסתירה את מה שעבר עליה. גם לא את הכעס העצום שהיא חשה כלפי הוועד האולימפי האמריקאי והתאחדות ההתעמלות האמריקאית, שלא מנעו מרופא הנבחרת לארי נסאר לפגוע מינית במאות מתעמלות. הלילה, בראיון במהלך אימון הנבחרת בקנזס, היא לא הצליחה לעצור את הדמעות.

"קשה לדבר על זה, באמת קשה", אמרה ביילס בקול חנוק, "אני לא מתכוונת לבכות, אבל קשה לבוא לפה, לארגון שאיכזב אותנו כל כך הרבה פעמים. היתה לנו מטרה אחת ועשינו כל מה שהם ביקשו מאיתנו אפילו כשלא רצינו, והם לא יכלו לעשות עבודה ארורה אחת. היתה לכם עבודה אחת, היתה לכם באופן מילולי עבודה אחת - ולא יכולתם להגן עלינו".

ביילס סיפרה כי הצלקות שהותירה עליה פרשת נסאר - שנשלח ל-300 שנה בכלא במצטבר על מעשיו בשני משפטים שונים - מקשות עליה לקבל את הטיפול הרפואי שהיא זקוקה לו מאנשי הנבחרת. "זה ממש עצוב, כי בכל פעם שאני הולכת לרופא באימונים ומטפלים בי, אני לא רוצה שיטפלו בי", אמרה, "הגוף שלי כואב, אני בת 22, אבל אני חייבת ללכת לטיפול. אני מנסה לעבוד על זה, זה ייקח זמן, אני חזקה, אני אתגבר על זה. אבל זה קשה". 

השאלה שפרצה את הסכר היתה קשורה לציוץ שפרסמה ביילס לפני ארבעה ימים. ביילס שיתפה כתבה של ה"וושינגטון פוסט", שכותרתה: "הסנאט קבע: הזנחה מצד הוועד האולימפי והתאחדות ההתעמלות איפשרו את ההתעללות מצד הרופא לארי נסאר". בעצמה כתבה: "ככל שאני לומדת, אני יותר פגועה. איגוד ההתעמלות איכזב אותנו. הוועד האולימפי איכזב אותנו. והם ממשיכים לאכזב אותנו... עבודה רבה עוד צריכה להיעשות".

בראיון הלילה אמרה ביילס: "זה לא קל לבוא ולחזור לארגון שאיכזב אותך, אבל בנקודה זו אני מנסה לחשוב: אני כאן כאתלטית מקצוענית. זה לא קל להיות כאן, כל יום הוא תזכורת למה שעברתי ומה שאני עוברת, ואיך שיצאתי מזה".

"באמת לא אהבתם אותנו מספיק כדי פשוט לעשות את העבודה שלכם?", הוסיפה בזעם, "זה מאוד עצוב עבורנו, כי זה הופך לבעיה כשאנחנו עובדים עם אנשים חדשים - איך אנחנו יכולים לבטוח בהם? הם מביאים אנשים חדשים כל הזמן, אבל אני מתעקשת על כך - כי האנשים שאני מכירה במשך שנים איכזבו אותנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ