וואלטה א'אספניה: הטירוף הגיע מוקדם מהצפוי, ואיתו נאירו קינטאנה

הרוכב הקולומביאני היה מרוצה מדרגת הקושי של המסלול השנה, וגיבה זאת במעשים בקטע השני עם טיפוס מוצלח וסיומת מוצלחת עוד יותר. ניקולס רוץ' סיים שני ועלה לפסגת הדירוג

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נאירו קינטאנה, היום בספרד. אלוף הוואלטה ב-2016 הרחיב את הרזומה
אמיר ענבר
אמיר ענבר

"זה מסלול קשה וזה דבר חיובי בשבילי", אמר נאירו קינטאנה לפני תחילתו של הוואלטה א'אספניה. דוגמה לקושי הטמון במסלול סופקה כבר היום (ראשון). יש גראנד טורים שמתחילים בצורה רגועה, עם סדרה של קטעים שמתאימים בעיקר לספרינטרים, ויש את הוואלטה, בטח במהדורת 2019. כבר בשלהי הקטע השני מצאו עצמם כמה רוכבים בכירים הרחק מאחור, כשיריביהם נאבקים ראש בראש בחזית. בניגוד לטור דה פראנס השנה, בין המובילים היה הפעם גם קינטאנה. וכשהסתיים הקטע, אלוף הוואלטה ב-2016 הרחיב את הרזומה.

טרם תחילתו, סומן הקטע השני כיום שעשוי להסתיים דווקא במיאוץ של ספרינטרים אל הניצחון. במקביל, סומן המכשול העיקרי בדרכם של המאיצים לספרינט המיוחל בסיום: טיפוס לאורך 3.3 קילומטרים בחלק האחרון של הקטע. כשהחל הטיפוס, התברר שאף אחד מהספרינטרים לא עומד לשרוד אותו. הם לא היו היחידים. כך קרה גם לכמה מהמועמדים לניצחון.

בעוד שישה רוכבים דוהרים קדימה - ביניהם קינטאנה, פרימוז' רוגליץ', ריגוברטו אוראן ופאביו ארו - אחרים נותרו מאחור. המוליך בתום יום הפתיחה, מיגל אנחל לופס, התפוגג. כך גם אסטבן צ'אבס וסטיבן קרויסוויק. שלושה קילומטרים לסיום תקף קינטאנה את החמישה שנותרו לצדו. כל מה שנותר להם לעשות היה לצפות בעצב בגבו של הקולומביאני בשעה שחצה את קו הסיום, מנצח בקטע שני בקריירה בוואלטה ובקטע אישי שמיני בגראנד טורים. לופס, צ'אבס ואלחנדרו ולוורדה הופיעו רק 37 שניות מאוחר יותר. הנזק שנגרם לקרויסוויק עלה על 1:40 דקות. "זה משהו מיוחד", אמר קינטאנה, "אני לא חושב שאי פעם ניצחתי בקטע כזה, אבל יש פעם ראשונה לכל דבר. זה היה יפהפה ומיוחד. שום דבר לא היה מתוכנן".

ניקולס רוץ' סיים שני בקטע כדי לעלות למקום הראשון בדירוג המצטבר ביתרון של שתי שניות על קינטאנה ושמונה שניות על אוראן. רוגליץ', שדורג שלישי בקטע, צמצם חלק מהנזק שנגרם לו כתוצאה מההתרסקות ההמונית של קבוצתו בקטע נגד השעון אתמול ועלה למקום השישי, מרחק 36 שניות מהחולצה האדומה. לופס ירד למקום החמישי, בפיגור 33 שניות מרוץ'. כל זה, ובקושי עברו יומיים. ככה זה בוואלטה.

צמרת הקטע השני (בנידורם-קאלפה, 199 ק"מ):

1. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) 5:11:17 שעות
2. ניקולס רוץ' (אירלנד, סאנווב) + 5 שניות
3. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) + 5 שניות
4. ריגוברטו אוראן (קולומביה, EF אדיוקיישן פרסט) + 5 שניות
5. פאביו ארו (איטליה, UAE טים) + 5 שניות

צמרת הדירוג המצטבר:

1. ניקולס רוץ' (אירלנד, סאנווב) 5:26:12 שעות
2. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) + 2 שניות
3. ריגוברטו אוראן (קולומביה, EF אדיוקיישן פרסט) + 8 שניות
4. מיקל ניאבה (ספרד, מיצ'לטון-סקוט) + 22 שניות
5. מיגל אנחל לופס (קולומביה, אסטנה) + 33 שניות
6. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) + 36 שניות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ