ספורט הארץ

לאחר שזכה היום (רביעי) באליפות העולם במשקל עד 81 ק"ג, כשהוא מנצח ששה קרבות - מהם חמישה באיפון - התפנה שגיא מוקי לדבר על החוויה מהזכייה, סירובו של המצרי ללחוץ את ידו וגם הציפייה מהאולימפיאדה. 

"היה יום לא פשוט", אמר מוקי אחרי הזכייה, "אולי הלך חלק בקרבות, אבל ההכנה לכל קרב היא מתישה - מבחינה פיזית ומנטלית. אני שמח שהצלחתי לסיים את היום הזה בצורה הכי מתוקה שאפשר".

אלוף העולם הטרי התייחס גם להכנה המיוחדת לקראת אליפות העולם והרצון לזכות במדליה, מה שגרר ויתורים רבים מצידו: "אין לי מדליה באליפות עולם והקרבתי הרבה בשביל התחרות הזו, כולל את אליפות אירופה שהיא תחרות מטרה", הסביר מוקי והוסיף: "החלטתי יחד עם הצוות המקצועי לא להתחרות בה כדי להגיע מוכן לאליפות הזו. אני שמח שההקרבה השתלמה כשסיימתי בצורה הזו. זה עשה את הכל יותר מתוק".

"צר לי לראות את זה", אמר מוקי בהתייחס לסירובו של הג'ודוקא המצרי, מוחמד עבדלאל, ללחוץ את ידו בחצי הגמר. "אני בכל זאת שמח שהראיתי את הפנים היפות של ישראל, את הדרך שלי לפחות. לא משנה מי עולה מולי, צריך לכבד כשקרב מסתיים - ניצחון או הפסד - וללחוץ את היד. זה מה שהג'ודו מושתת עליו, ערכים שגדלתי וחונכתי עליהם ואני אמשיך בדרך הזו".

הג'ודוקא שעשה היסטוריה כשהיה לראשון שזוכה בזהב באליפות העולם, התייחס גם לאולימפיאדה שתיערך ב-2020 באותו מקום: "יש לי שנה שלמה להתאמן ולעשות הכל כדי להגשים את החלום שנותר לי. יש עוד שנה להכין את הגוף, את הראש - אנחנו בדרך לשם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ