אליפות העולם בג'ודו: לי קוכמן הודח בשמינית הגמר

אחרי מדליית הזהב שלי שגיא מוקי אתמול, קוכמן הישראלי המתחרה במשקל עד 90 ק"ג שרד קרב קשה ועלה לשמינית הגמר, אך הפסיד לאלוף העולם לשעבר בשמינית הגמר

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי קוכמן (בכחול)
איתמר קציר

אחרי האופוריה הלאומית שסידרה מדליית הזהב ההיסטורית של שגיא מוקי אתמול באליפות העולם, הבוקר (חמישי), נבחרת ישראל חוזרת לקרקע, או יותר נכון - למזרן. לי קוכמן, סגן אלוף אירופה במשקל עד 90 ק"ג, נכנס הבוקר למעגל התחרויות, ועל אף שנראה טוב, סיים את דרכו עוד לפני רבע הגמר.

בשמינית הגמר פגש את נמניה מאידוב הסרבי, אלוף העולם לשעבר, ומי שגבר עליו פעמיים בעבר, כולל באליפות אירופה עד גיל 23 שנערכה בתל אביב. הקרב היה שקול ונטול התקפות משמעותיות, אז שני הג'ודוקא קיבלו עונשים. זה העיר את הישראלי, שנכנס לתרגיל ובעקשנות הצמיד את יריבו למזרן, וקיבל ווזארי. 

50 שניות לסיום, הסרבי השיב בווזארי משלו. אחרי התרגיל המשיך הסרבי את העבודה על הקרקע ונכנס לריתוק שכבר נמשך 9 שניות - שנייה אחת מווזארי שני ואיפון - אך השופטים עצרו זאת מפני שהריתוק היה לא חוקי. הקרב נכנס לניקוד זהב, ובתחילתו קיבל קוכמן טיפול רפואי לפציעה קלה שספג. מיד כשחזר, הסרבי ירד כדי להחליף את החליפה שלו, שהתמלאה בדם. אחרי הפסקה ארוכה, הקרב נמשך - קוכמן תקף, אך מאידוב היה חכם יותר והפיל אותו באיפון. קוכמן מודח בסיבוב הרביעי.

הקרב הקשה הראשון של קוכמן הגיע בסיבוב השלישי, מול מתיאו מרקונצ'יני האיטלקי. קוכמן יזם יותר והשיג ווזארי ראשון אחרי כדקה. זמן קצר עבר, והפלה של קוכמן הפכה לווזארי שני ואיפון, אך השופטים שצפו בוידאו ביטלו את הניקוד, כי קוכמן איבד את השליטה בתרגיל. מיד לאחר מכן הוא נכנס לאותו תרגיל בדיוק, והפעם האיטלקי הפעיל אותו בתרגיל נגד, והשיג ווזארי משלו. אלא שלכך קוכמן הגיב בתרגיל נגד משלו - הוא ריתק את האיטלקי מיד עם הנפילה על הקרקע, ואחרי עשר דקות השיג ווזארי נוסף שהפך לאיפון. 

קוכמן החל את הקרבות בסיבוב השני, שם פגש את קיטיפונג האנטרטין התאילנדי. תוך 45 שניות, התאילנדי כבר היה על הגב - קוכמן נכנס לתרגיל נפלא וזרק את יריבו באיפון, שומר כוחות לסיבובים הבאים. אחרי הפתיחה המהוססת של הנבחרת, אולי המדליה של מוקי אמש תפיח רוח מחודשת בג'ודוקא שעוד נותרו בתחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ