משרד החוץ המצרי נגד הג'ודוקא שלא לחץ את ידו של מוקי: "ספורט נפרד מפוליטיקה"

אחרי שמוחמד עבדלאל סירב ללחוץ את ידו של שגיא מוקי בתום חצי גמר אליפות העולם, סגן נשיא איגוד הג'ודו המצרי תירץ זאת בכך ש"הישראלי היה צריך להפסיד". משרד החוץ המצרי גינה את הספורטאי: "ספורט ופוליטיקה צריכים להיות נפרדים"

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוקי מושיט את ידו לעבדלאל, שמתחמק. אתמול באליפות העולם
מוקי מושיט את ידו לעבדלאל, שמתחמק. אתמול באליפות העולםצילום: AFP

אחרי זכייתו של שגיא מוקי במדליית הזהב ההיסטורית באליפות העולם בג'ודו, בתקשורת הספורט הערבית מתעסקים הבוקר בעיקר ביריב שהפסיד לו בחצי הגמר: מוחמד עבדלאל המצרי. כזכור, עבדלאל ירד מהקרב וסירב ללחוץ את ידו של מוקי, שהיתה מושטת לפנים. הבוקר, איגוד הג'ודו המצרי ומשרד החוץ המצרי פירסמו הודעות ראשונות הנוגעות לתקרית.

"חוסר צדק עמד מאחורי הפסדו של עבדלאל", ניסה לתרץ סגן נשיא איגוד הג'ודו המצרי, מזרוק עלי, "הישראלי היה צריך להפסיד, מה שלא קרה, ולכן הג'ודוקא המצרי לא לחץ את ידו". במשרד החוץ המצרי הגיבו על הטענות האלה בביטול. הם פרסמו הודעה לפיה כתבו ש"ספורט צריך להיות נפרד מפוליטיקה".

גם שגרירות ישראל במצרים פרסמה הודעה בנוגע לתקרית. "אחרי 40 שנים של שלום ואין ספור לחיצות ידיים", נכתב בטוויטר של השגרירות בערבית, שגיא מוקי הושיט יד למוחמד עבדלאל אחרי שניצח אותו בחצי גמר אליפות העולם, עם רוח ספורטיבית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ