אמיר ענבר
אמיר ענבר

הדבר החשוב ביותר בחולצת המוביל באופניים הוא להחזיק בה בעיתוי הנכון - כשהמירוץ נגמר - אולם יחסיו של מיגל אנחל לופס עם ההולכה בוואלטה א'אספניה הנוכחי בכל זאת חריגים. בשבעת הקטעים הראשונים הספיק הקולומביאני להשתלט על החולצה האדומה שלוש פעמים. בפעמיים הראשונות הוא נפרד ממנה תוך יממה, והשלישית היום (שבת) לא היתה שונה. אחרי שלושה קטעים רצופים שהסתיימו בטיפוס, וכשלפיהם קטע הררי קשה מחר, לופס ושאר המובילים בדרוג המצטבר ניצלו את הקטע הנוח היום כדי להתגלגל מאחור, כשהגשם בקטלוניה מספק להם עידוד נוסף לשמור על קצב אטי. כל כך אטי, שאת קו הסיום חצו יותר מתשע דקות אחרי המובילים בקטע היומי. וברגע שעשו זאת, ניקולה אדה הפך למוביל החדש בוואלטה.

כשהשמות הגדולים עדיין רק מחממים מנועים, בחלק מהשבוע הראשון הפך הגראנד טור הספרדי לבמה של הרוכבים האלמונים יותר, של הקבוצות הקטנות יותר. יום אחרי יום הסתיימו קטעים בניצחונות של רוכבים מקבוצות הדרג המשני, פרו-קונטיננטל. אחד מהם היה חסוס הראדה, רוכב קופידיס הצרפתית - שהיום הוסיפה למאזנה גם את החולצה האדומה.

אם הספרינטרים קיוו כי זה יהיה הקטע שלהם, קבוצת בריחה בת 21 רוכבים שללה זאת משלב מוקדם של היום. הקטע השמיני התנהל בשליטת החבורה הזו, עד שב-100 המטרים האחרונים הוא התנהל בשליטתו של רוכב אחד. מרגע שניקלאס ארנדט פתח מבערים, אף אחד אפילו לא היה קרוב אליו יותר.

כשאנחל מדראסו ניצח בקטע החמישי, הוא קרס אל הקרקע והתחיל למרר בבכי, בקושי מסוגל לדבר אל המיקרופונים שהוצמדו אל פיו. זה היה הרגע הגדול בקריירה שלו. תגובתו של ארנדט היום לא היתה יכולה להיות שונה יותר. כשניגש לריאיון, נמרח על פיו חיוך רחב. "אני סופר מאושר", הכריז הגרמני בן ה-27 מקבוצת סאנווב, אך סירב להגדיר זאת כיום הכי טוב שלו כרוכב. "אחד מהימים הטובים", הגדיר זאת האיש שכבר ניצח בקטע של הג'ירו ד'איטליה, ורגעים אחרי שזכה גם בקטע בוואלטה כבר כיוון הלאה: לניצחון גם בטור דה פראנס.

אל תזכירו לאדה את הטור דה פראנס. הופעתו במירוץ השנה הסתיימה כבר בקטע השישי, כשנאלץ לפרוש בגלל מחלה. כשחצה את קו הסיום היום ודאי חש אכזבה נוספת - הוא היה בתמונה לניצחון, והסתפק במקום ה-11 - אבל זו התחלפה במהירות בתחושה אחרת, והחולצה של קופידיס התחלפה בחולצה האדומה. שש שנים אחרי שהצרפתי בן ה-31 זכה במלכות ההרים בוואלטה, יש לו הישג נוסף בגראנד טור הספרדי, המתובל ביתרון של 2:21 דקות על דילן טונס ו-3:01 דקות על לופס בדרוג המצטבר. ספק אם כל זה ישרוד את ההרים באנדורה מחר, אך גם יום אחד באדום זה מספיק. תשאלו את לופס.

צמרת הקטע השמיני (ואלס-איגואלדה, 167 ק"מ):

1. ניקלאס ארנדט (גרמניה, סאנווב) 3:50:48 שעות

2. אלכס ארנבורו (ספרד, קאחה-רוראל) זמן זהה

3. טוש ואן דר סאנדה (בלגיה, לוטו סודל) זמן זהה

4. רובן גריירו (פורטוגל, קטושה-אלפסין) זמן זהה

5. יונאס קוך (גרמניה, CCC טים) זמן זהה

צמרת הדרוג המצטבר:

1. ניקולה אדה (צרפת, קופידיס) 32:16:24 שעות

2. דילן טונס (בלגיה, בחריין-מרידה) 2:21 דקות

3. מיגל אנחל לופס (קולומביה, אסטנה) + 3:01 דקות

4. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) + 3:07 דקות

5. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 3:17 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ